Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Pınarhisar Şubesi açıldı

12
“Birliğimizi şeffaf ve güvenilir bir Birlik haline getirdik”
HABER MERKEZİ
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Pınarhisar Şubesi’nin açılışı 07 Nisan 2012 Cumartesi günü Dere Mahallesi Gürsel Caddesi üzerinde saat 13.30’da düzenlenen tören ile yapıldı.
Şubenin açılışına; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, AK Parti Pınarhisar İlçe Başkanı Tarık Bayraktar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Şube Müdürü Erhan Güçlü, Kırklareli Damızlık Sığır  Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, birlik personeli ve birlik üyeleri katıldı.
* “Birliğimizi şeffaf ve güvenilir bir Birlik haline getirdik”
Açılışta konuşan Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci şunları kaydetti: 
“Bildiğiniz üzere yaklaşık 6 ay önce yapılan seçimde, siz değerli üyelerimizin desteği ile yönetime geldik. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım, yaptığımız köy gezilerinde ve şube ziyaretlerinde sizlerin istekleri ve bizim tespit ettiğimiz eksikliklerden birinin de Pınarhisar büromuzun 2. katta ve büro kullanımı için yeterli olmadığı yönündeydi. Şuanda açılışını yaptığımız yeni büromuzu ulaşımı daha kolay, geniş ve daha modern olarak dizayn ederek, siz değerli üyelerimizin hizmetine sunuyoruz.
Değerli arkadaşlar, bizler seçimden önce ve seçimdeki konuşmalarımızda Birliğimizi şeffaf ve güvenilir bir birlik haline getireceğimizi, birlik üyelerimizle aramızdaki dostluk bağlarını güçlendireceğimizi, siz değerli üyelerimizin hayvansal girdilerini piyasa şartlarından daha uygun temin edeceğimizi söyledik. Bu bağlamda, muhasebe ve bilgisayar sistemimizi değiştirerek, daha önce hiç görmediğinizi iddia ettiğiniz hesap ekstralarınızı daha okunaklı ve anlaşılır hale getirerek, önce her üyenin evine gönderdik sonra da merkez ve bütün şubelerimizden hesap ekstralarınızı alabilmenizi sağlayan sistemi getirerek, hesap ekstralarınızı en kolay şekilde almanızı sağladık. Bununla da yetinmedik evinde internet ve bilgisayarı olan üyelerimizin hesaplarını görebilmeleri için T.C Kimlik Numarası ve işletme numaralarından oluşan şifre sistemini oluşturduk ve bundan sonra her isteyen kendi evinde, işyerinde hesaplarını görebilecek.
Üye sayımızın hızla artmasıyla birlikte, birliğimiz yeni saha personellerine ihtiyaç duymaktadır. Bunun için de birliğimize yeni saha personelleri ve 3 adet sıfır reno kango araç almış bulunmaktayız. Daha önceden 16 adet olan araç sayımız, 19 âdete çıkmıştır.
Bildiğiniz üzere daha önce sadece İtalyan menşeli spermalar kullanılırken, sizlerin de isteği ve bizlerinde sözü olan Alman ve Amerikan menşeli spermalar da hizmetinize sunulmuştur. Ayrıca kaba yem ihtiyacınızı karşılamak için de kaliteli mısır, yonca ve sorgun sudan otu tohumlarını 6 ay ve 1 yıl vadeli satmaya devam etmekteyiz. Bunun yanında birliğimizde ve şubelerimizde yem katkı maddeleri, vitamin tozları, yalama taşları, ahır hijyenleri ve meme dezenfektanları satışı da yapılmaktadır. Göreve başladığımız bu 6 ay içerisinde sizlerin sorunları ve istekleri doğrultusunda birçok çalışmalar yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.”
* “Hizmetleri üyelerinin ayağına getirdiler”
Birlik Başkanı Dermenci’nin konuşmasının ardından konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi; “4631 Sayılı kanunla birlikte 1995 yılında kurulan birliğimiz 2 bin 400 üyesi ile birlikte hizmetini sürdürmektedir. 5996 Sayılı kanunla birlikte 2011 yılında Tüzük Kurultayı’nı yaparak, yeni kanuna uyum sağlamıştır. Birliğimiz asıl görevi olan ırk ıslahı, ön soy kütüğü, soy kütüğü projelerini uygulamak, girdi temininde üyelerine yardımcı olmak ve damızlık düve temini gibi kayıtlı üyelerine destek sağlamaktadır. Bu işlemleri üreticilerinin ayağına getirmek amacıyla Pınarhisar’da Şube açan Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri’ni tebrik ediyorum” dedi.
* “Köylüye gerçek değerini biz verdik”
Türkiye’de uygulanan tarım politikaları ile ilgili olarak bilgiler veren AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’da yaptığı konuşmasında, köylüye en büyük değerin AK Parti Hükümeti döneminde olduğunu vurguladı. Çiftçilerin ve üreticilerin her alanda desteklendiğini belirten Gürşan, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin bundan önceki dönemlerden farklı olarak, şeffaf  bir yönetim sergileyeceğini belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Pınarhisar Şubesi’nin açılış kurdelesini; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi ve Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci birlikte kestiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here