Daha temiz bir Kırklareli için esnafa Süpürge dağıtıldı

11
“Biz Kırklareli’ni Seviyoruz Daha Temiz Bir Kırklareli” Projesi kapsamında Kırklareli Belediye Başkanlığı Kırklareli’de bulunan esnafa yaklaşık 500 adet süpürge dağıttı.

HABER MERKEZİ
“Biz Kırklareli’ni Seviyoruz Daha Temiz Bir Kırklareli” Projesi kapsamında Kırklareli Belediye Başkanlığı Kırklareli’de bulunan esnafa yaklaşık 500 adet süpürge dağıttı. Dün saat 12.30’da  yapılan bu uygulamadan esnaf oldukça memnun kaldı. Kimi vatandaşlar süpürgelerini aldıkları gibi kapısının önünü süpürmeye başladı. Kırklareli Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
 “Kırklareli Belediye Başkanlığı ve Halkımız el ele verirse Kırklareli için neleri başarabilir? Bu sorunun cevabı aslında hiçte zor değil? Biliyoruz ki; Söz konusu Kırklareli’nin çevre temizliği ve ortak kullanım alanlarımızın daha dikkatli kullanılması olunca, duyarlı, sağduyulu, sosyal paylaşımlara önem veren halkımız bu süreci ve yükümüzü bizimle paylaşabilir.
Kısıtlı kaynaklar ile şehrimizin tüm temizlik sorununu mümkün olduğunca yerine getirmeye çalışan Belediyemiz Katı Atık Tesisleri’ne gelen atıklar ve harcanan iş gücü ile ilgili küçük bir hesap yapmak gerekirse; 1 kişinin, 1 gün içinde ürettiği çöp = ortalama 1.2 kg.,  Şehrimizin ortalama nüfusu = 62.000 kişi,  62.000 kişi x 1.2 kg = 74.400 kg., Kış döneminde cüruf atıklarıyla sorun 2 katına çıkmaktadır.
Sınırlı sayıdaki personel ile vardiyalar halinde toplanan çöplerimiz veya temizliği sağlanması gerekli cadde ve sokaklarımız için desteğinize ihtiyacımız var. Unutmayın ki; Emek boşa harcanmazsa farklı üretkenliklere dönüşür.
Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzüyüz; Avrupa şehir kültürü ve coğrafyasında yetişen bizler, sosyal alanda gösterdiğimiz tüm paylaşımları daha da genişletebilir ve çağdaş kent görüntüsünün oluşması için gerekli olan güvenli, sağlıklı, temiz ve dezenfekte edilmiş yaşam alanlarını çoğaltabiliriz. Sizler olmazsanız bu yükün altından kusursuz ve sorunsuz kalkmak çok zor;
Hepimiz işin bir ucundan tutarak, kentimize olan sorumluluğumuzu paylaşırsak çok büyük bir gönüllü çevre toplumu oluşturabiliriz. "Aslan yattığı yerden belli olur." atasözünden yola çıkarak,
Evimiz + Bahçemiz = Sokağımız + Caddemiz + Mahallemiz = Kentimiz Sonucuna ulaşmak, sizlerin ve bizlerin elinde.
Kırklareli Belediyesi olarak vatandaşlarımızı işbirliğine ve bizimle birlikte hareket etmeye çağırıyoruz. Lütfen yaşadığınız bölgedeki; Okul Bahçenizi, Kent Pazarınızı, Parklarınızı, Çocuk ve Çay Bahçelerini, kaldırımlarınızı ve caddeleri kontrolü mümkün çöplerle d oldurmayın. En yakın çöp kovasına gitmek sadece 1 dakikanızı alacaktır. Evet, biz Kırklareli’ni seviyoruz. Sizde, Var mısınız? Hep Beraber Temiz Bir Kırklareli için El ele”(dy-ub)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here