“Daha dikkatli olursak çıkan yangınları azaltabiliriz”

13
Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürü Kenan Gürbüz 2010 yılı içersinde yaklaşık 420 yangın çıktığını belirtti.

HABER MERKEZİ

01 Ocak-29 Aralık 2010 tarihine kadar yaklaşık 420 yangına müdahale ettiklerini ve itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangınlarda da can kaybının olmadığını kaydetti.
Yıl içerisinde 420 yangından en çok çöp konteyneri yangınlarının olduğunu ifade eden Gürbüz, çöp konteynerilarının ardından arazideki ot yangınlarının geldiğini söyledi.
Gürbüz; “2010 yılı içerisinde 01 Ocak-29 Aralık 2010 tarihine kadar yaklaşık 420 yangına müdahale ettik. Ekiplerimizin müdahalesiyle söndürülen yangınlarda can kaybının olmaması bizi sevindirdi. Aslında hiç yangın olmaması bizi daha çok sevindirir. Çıkan yangınların en çoğu çöp konteyneri ve arazilerdeki ot yangınlarıdır. Çöp konteyneri yangınları yine soba küllerinin söndürülmeden atılmasından çıkıyor.
Ev yangınlarında ise elektrikten ve sobadan kaynaklanan yangınlardır. Biz sürekli soba kullanan vatandaşlarımızı bacalarını temizletmeleri ve dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Halkımız gösterdiği özeni biraz daha arttırır, daha dikkatli olursa çıkan yangınları azamiye indirebiliriz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.