Cumhuriyet’in öğrencileri bayramlarını eğlenerek kutladı

15
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla İlköğretim Okulları’nda yapılan kutlamaların bir tanesini Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu tarafından 27 Nisan 2012 Cuma günü saat 10.30’da 23 Nisan Kutlaması düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Okul Müdürü Hüseyin Kalkan’ın açılış konuşmasını yaptığı programa; Okul Öğretmenler, öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösterdi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı 5/A Sınıfı öğrencisi Betül Yamaç’ın yapmasının ardından, 1/A Sınıfı öğrencileri “23 Nisan” isimli şiiri okudular. Daha sonra 1/B Sınıfı öğrencileri “Bir Dünya Bırakın” isimli müzikli gösteriyi sundular. 1/C Sınıfı’ndan Arda Kaplan, Hande Kurtişoğlu, Arca Bayram, İpek Aksoy tarafından “23 Nisan” isimli şiir okundu. 3/A Sınıfı öğrencileri hazırladıkları “Rengarenk” isimli müzikli gösterisini sundu. 2/A Sınıfı öğrencileri “23 Nisan” isimli şiiri okudular. 2/B sınıfı öğrencileri “Konuşan Tablo” isimli şiiri sahnelediler. 3/B Sınıfı öğrencileri “Hayat Bayram Olsa” isimli müzikli gösterilerini sundular. 5/A Sınıfı öğrencisi Alperen Yılmaz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. 4/A Sınıfı öğrencibi Dilara Akın “Dünya Çocuk Günü” isimli şiirini seslendirdi. 5/A Sınıfı öğrencileri tarafından şarkılar seslendirildi. 4/C Sınıfı öğrencileri Bilge Tuğla ve İrem Dengiz “23 Nisan” isimli şiiri okudular. 5/B Sınıfı öğrencileri Serhan Berke Közler, Çağdaş Uçak, Arda Kaçar “23 Nisan” simli şiiri okudular. 4/B Sınıfı öğrencileri “Atatürk’ün İzinde” isimli oyunu sahnelediler. Kültür Edebiyat Kulübü’nün 23 Nisan Şenlikleri kapsamında düzenlediği “En İyi Sınıf Panosu” Yarışması’nda dereceye giren 4/A Sınıfı ile 7/C Sınıfı’na Okul Müdürü Hüseyin Kalkan tarafından hediyeleri verilmesinin ardından program sona erdi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamalarının ardından Okul Aile Birliği tarafından Pilav-Ayran satışı gerçekleştirildi. Okulun Menekşeler Sınıfı tarafından oluşturulan Resim Sergisi de kutlamalara gelenler tarafından büyük bir beğeni ile gezildi. (s)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here