Cumhuriyet’in Menekşeleri’nden muhteşem Resim Sergisi

12
Kırklareli merkez ilçede eğitim-öğretim vermekte olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda Okul Öncesi Eğitim görmekte olan Menekşeler Sınıfı’nın minik öğrencileri tarafından “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla hazırlanan Resim Sergisi büyük beğeni topladı.
HABER MERKEZİ
Sergi’nin açılışına; Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Özdil, Okul Müdürü Hüseyin Kalkan, Sınıf Öğretmeni Saniye Tanman, okul öğretmenleri, öğrencileri ve veliler katıldı.
Okulun Çok Amaçlı Salonu’nda hazırlanan serginin açılış kurdelesini; Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Özdil birlikte kestikten sonra sergiyi gezerek Okul Müdürü Hüseyin Kalkan ve Sınıfı Öğretmeni Saniye Tanman’dan bilgiler alarak, minik öğrencileri bu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ettiler.
Sınıf Öğretmeni Tanman sergi ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Menekşeler Sınıfı’nda Okul Öncesi Eğitim görmekte olan 24 öğrencimiz ile birlikte bu günün anlamına ve önemine yakışır bir sergi açmak istedik. Bu kapsamda öğrencilerimiz tarafından Sulu Boya, Pastel Boya, Karakalem Çalışmaları, Maket Çalışmaları’nın yer aldığı bu eserler ortaya çıktı. Sergimizde; Arda Paluzar, Eylül Çam, Nisa Derici, Naz Közler, Arda Ata Kurtoğlu, Çınar Eymen Kösten, Muhammed Eryaman, Melisa Er, Beyza Daloğlu, Büşra Bekçi, Mert Yamaner, İlke Akyol, Dilruba Tuncel, Yılmaz Tunca, Muhammet Ahmet Küçük, Batuhan Göral, Özge Oya Verpay, Yiğit Filiz, Zehra Beren Koşuçaydam, Can Volkan Gönül, Beyza Kaviş, Eylül Güzeler, Arda Göç ve Nurdan İstar’ın birbirinden güzel çalışmaları yer alıyor.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here