Cumhuriyetimizin 91. Yılı Coşkusu bugün başlıyor

43
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu’nun 91. Yılı kutlamaları bugün saat 12.30’da Vilayet Meydanı’nda bulanan Atatürk Anıtına Çelenk sunma töreniyle başlayacak. 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 91. Yılı Kutlamaları kapsamında bugün saat 12.30’da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Kırklareli Valisi Esengül Civelek, 55. Mekanize Piyade Tugay komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu tarafından çelenklerin sunulacak. Program çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunup, Şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesiyle sona erecek.
Cumhuriyetimizin 91. Yıldönümü kutlamaları yarında devam edecek. İlk olarak Kırklareli Valisi Esengül Civelek Valilik Makamı’nda saat 09.30’da itibaren tebrikleri kabul edecek. Tebriklerin ardından saat 10.00’da Kırklareli Valisi Esengül Civelek, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu tarafından tören alanındakilerin bayramları kutlanacak. Daha sonra İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte Şanlı Bayrağımız göndere çekilecek. 
Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Kırklareli Esengül Civelek tarafından yapılmasının ardından, T.O.B.B Anadolu Lisesi 2 öğrenci tarafından şiirler okunacak. Atatürk İlkokulu/Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi tarafından gösteriler sunulacak.
Halk Oyunları gösterisin ardından; Okulların Tören Bayrakları, Okul Flamaları, Halk Oyunları Ekibi, İzciler, İlk ve Ortaokullar, Genel Liseler ve Meslek Liseleri, Askeri Birlikler ve Sivil toplum Örgütleri tören geçişi yapacak. 
Cumhuriyetimizin 91. Yıldönümü Kutlamaları Kırklareli Valisi Esengül Civelek tarafından 29 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 19.00’da Kırklareli Polisevi Sosyal Tesisleri’nde verilecek olan Cumhuriyet Resepsiyonu ile sona erecek. (Kadir Sinici)   
.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here