Cumhuriyetimizin 91. Gurur Yılı’nı yaşıyoruz

27
* Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 91.Yıldönümü kutlamaları, dün Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı. Bugün Vilayet Meydanı’nda düzenlenecek tören ile devam edecek. Bu akşam yapılacak Cumhuriyet Resepsiyonu ile sona erecek. 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyetimizin 91. Yıldönümü Kutlamaları 28 Ekim 2014 Salı günü Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde  yapılan çelenk sunum töreni ile başladı. 
Saat 13.00’da başlayan çelenk sunma törenine;  Kırklareli Valisi Esengül Civelek, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan,  Vali Yardımcıları, Kırklareli İl Jandarma Alay Komutanı Kd. Alb. Selahattin Acara, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay,  askeri persenel, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Siyasi Parti Yöneticileri ve okul öğrencileri katıldı. 
Soğuk bir havada gerçekleştirilen törende Kırklareli Valisi Esengül Civelek, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Çelenk sunumu sonrasında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunarak şanlı bayrağımızın göndere çekilmesi ile tören sona erdi.
* 91. gurur yılımızı coşku içinde kutlayacağız
Cumhuriyet’in 91. yıl kutlamaları 29 Ekim 2014 (bugün) günü saat 09.30’da Kırklareli Valiliği makamına yapılacak olan tebrikler ile devam edecek. Saat 10.00’da Vilayet Meydanı’nda yapılacak olan bayram programında ilk olarak Kırklareli Valisi Esengül Civelek, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Kocak, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu okulların, askeri birliklerin ve halkın bayramını kutlayacak. 
Daha sonra T.O.B.B Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Mete Deniz Karabacak yönetiminde bayrama katılanlar ile İstiklal Marşımız söylenerek şanlı bayrağımız T.O.B.B Anadolu Lisesi Müdürlüğünce görevlendirilecek 1 kız, 2 erkek öğrenci tarafından göndere çekilecek.
Programın devamında Kırklareli Valisi Esengül Civelek, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapacak. Vali Esengül Civelek’in konuşmasının sonrasında okul öğrencileri tarafından şiirler okunup, Atatürk İlkokulu/Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi tarafından gösteriler sunulacak. Daha sonra tören sunucusunun çağrısı ve tören yöneticisinin vereceği komutla resmi tören geçişi yapılacak. Halk Oyunları gösterisin ardından; Okulların Tören Bayrakları, Okul Flamaları, Halk Oyunları Ekibi, İzciler, İlk ve Ortaokullar, Genel Liseler ve Meslek Liseleri, Askeri Birlikler ve Sivil toplum Örgütleri tören geçişi yapacak. 
Cumhuriyetimizin 91. Yıldönümü Kutlamaları Kırklareli Valisi Esengül Civelek tarafından 29 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 19.00’da Kırklareli Polisevi Sosyal Tesisleri’nde verilecek olan Cumhuriyet Resepsiyonu ile sona erecek. (Kadir Sinici)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here