Cumhuriyetimizin 90. Yılı Coşkusu başladı

8
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu’nun 90. Yılı kutlamaları günler öncesinden Kırklareli merkez ilçe Vilayet Meydanı ile İstasyon Caddesi Türk Bayrakları ile donatılması ile başladı.
HABER MERKEZİ
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu’nun 90. Yılı kutlamaları günler öncesinden Kırklareli merkez ilçe Vilayet Meydanı ile İstasyon Caddesi Türk Bayrakları ile donatılması ile başladı.
Kutlamalar kapsamında bugün saat 13.30’da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 55. Mekanize Piyade Tugay komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla ve Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan tarafından çelenklerin sunulması, ardından Saygı Duruşu’nda bulunularak, İstiklal Marşımızın okunup, Şanlı Bayrağımızın göndere çekilecek.
Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümü kutlamaları yarında devam edecek. İlk olarak Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Valilik Makamı’nda saat 09.30’da itibaren tebrikleri kabul edecek. Tebrikatın ardından saat 10.00’da Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla ve Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan tarafından tören alanındakilerin bayramları kutlanacak. Daha sonra İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte Şanlı Bayrağımız göndere çekilecek. 
Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından yapılmasının ardından, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri tarafından şiirler okunacak. Atatürk İlkokulu/Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi tarafından gösteriler sunulacak.
Halk Oyunları gösterisin ardından; Okulların Tören Bayrakları, Okul Flamaları, Halk Oyunları Ekibi, İzciler, İlk ve Ortaokullar, Genel Liseler ve Meslek Liseleri, Askeri Birlikler ve Sivil toplum Örgütleri tören geçişi yapacak. 
Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümü Kutlamaları Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından 29 Ekim 2013 Salı günü saat 19.00’da Kırklareli Polisevi Sosyal Tesisleri’nde verilecek olan Cumhuriyet Resepsiyonu ile sona erecek. (Savaş Eskici)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here