Cumhuriyetimizin 90. Gurur Yılı’nı yaşıyoruz

10
Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 90.Yıldönümü kutlamaları, dün Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı. Bugün Vilayet Meydanı’nda düzenlenecek tören ile devam edecek. Bu akşam yapılacak Cumhuriyet Resepsiyonu ile sona erecek. 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümü Kutlamaları 28 Ekim 2013 Pazartesi günü Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde  yapılan çelenk sunum töreni ile başladı. 
Saat 13.00’da başlayan çelenk törenine;  Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Akdeniz,  Vali Yardımcıları, Kırklareli İl Jandarma Alay Komutanı Kd. Alb. Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş,  askeri persenel, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Siyasi Parti Yöneticileri ve okul öğrencileri katıldı.
Oldukça güneşli bir havada gerçekleştirilen törende Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Çelenk sunumu sonrasında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunarak şanlı bayrağımızın göndere çekilmesi ile tören sona erdi.
* 90. gurur yılımızı coşku içinde kutlayacağız
Cumhuriyet’in 90. yıl kutlamaları 29 Ekim 2013 (bugün) günü saat 09.30’da Kırklareli Valiliği makamına yapılacak olan tebrikler ile devam edecek. Saat 10.00’da Vilayet Meydanı’nda yapılacak olan bayram programında ilk olarak Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan okulların, askeri birliklerin ve halkın bayramını kutlayacak. 
Daha sonra Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Gözde Yücesoy yönetiminde bayrama katılanlar ile İstiklal Marşımız söylenerek şanlı bayrağımız Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan görevlendirilecek 1 kız, 2 erkek öğrenci tarafından göndere çekilecek.
Programın devamında Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapacak. Vali Yaman’ın konuşmasının sonrasında okul öğrencileri tarafından şiirler okunup, Atatürk İlkokulu/Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi tarafından gösteriler sunulacak. Daha sonra tören sunucusunun çağrısı ve tören yöneticisinin vereceği komutla resmi tören geçişi yapılacak. Halk Oyunları gösterisin ardından; Okulların Tören Bayrakları, Okul Flamaları, Halk Oyunları Ekibi, İzciler, İlk ve Ortaokullar, Genel Liseler ve Meslek Liseleri, Askeri Birlikler ve Sivil toplum Örgütleri tören geçişi yapacak. 
Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümü Kutlamaları Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından 29 Ekim 2013 Salı günü saat 19.00’da Kırklareli Polisevi Sosyal Tesisleri’nde verilecek olan Cumhuriyet Resepsiyonu ile sona erecek. (Savaş Eskici)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here