Cumhuriyetimizin 88. Yılı’nı buruk kutluyoruz

22
Cumhuriyetimizin ilanının 88. Yıldönümü Kutlamaları dün Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Van ili ve çevresinde yaşanan deprem felaketi dolayısıyla Başbakanlık Genelgesi doğrultusunda Geçit Törenleri iptal edilirken, kutlamalar tebrigatların kabul edilmesi ile sona erecek.
 
HABER MERKEZİ
28 Ekim 2011 Cuma günü saat 13.00’te Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Aydın, Kırklareli Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Baro Başkanı Harun Saygılı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla Çelenk Sunma Töreni sona erdi. 
Düzenlenen çelenk sunma törenine; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Aydın, Kırklareli Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Siyasi Partilerin İl Başkanları ve Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşları’nın Başkanları ve Temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
* Cumhuriyet Bayramı’ndaki Geçit Töreni genelge ile iptal edildi
Her yıl 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları çerçevesinde yapılan Geçit Töreni Van ili ve çevresinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle iptal edildi.
Kırklareli Valiliği resmi internet sitesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 28 Ekim 2011 tarih ve 2011/19 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi’ndeki iptal kararı şu şekilde yer aldı:
“23 Ekim 2011 tarihinde Van ili ve çevresinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Törenleri’nin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul törenleri şeklinde icra edilmesi; tören geçişi, resepsiyon gibi diğer kutlama faaliyetlerinin yapılmaması uygun görülmüştür. Bilgilerini ve gereğini rica ederim”
Bu genelge doğrultusunda Cumhuriyetimizin 88. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları bugün saat 09.30’da vilayetlerde tebrigatların mülki amirler tarafından kabul edilmesi ile sona erecek. (ue-cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.