“Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak için üzerimize düşen her görevi yerine getireceğiz”

13
“Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak için üzerimize düşen her görevi yerine getireceğiz”

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Il Temsilcisi Göksal Çidem, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 71. yılı ve ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çidem mesajında şunları belirtti;

“Her yıl 10 Kasım’ın Ilimiz için büyük bir anlam ifade eder. Çünkü Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan bedenen ayrılışı olan bu tarih,  aynı zamanda da Kırklareli’nin düşman işgalinden kurtulduğu gündür. 10 Kasım Ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yılı, Atatürk’ün de ayrılışının 71. yılı.  

Bizler BASK (Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) olarak Atatürk’ün "Bağımsızlık benim Karakterimdir. " deyişini düstur alarak verdiğimiz  mücadelede bugün O’nu rahmet ve saygıyla anıyoruz. 

Atatürk yıllar önce bugünleri görmüş olmalı ki haklılığı daha çok belli oluyor. Atatürk Mücadelenin, akılcılığın, bağımsızlığın, onurun, ve mazlum milletlerin simgesiydi. Düşmanlarının bile saygısını kazanan liderdi. Çanakkale’de onunla çarpışan ve sağ kolunu yitiren Fransız General Gourrot, Ata’nın tabutu önünde  "Seni selamlamak için bir kolum daha var" diyerek tek kolu ile selam vermiştir. Düşmanlarının bile önünde saygıyla eğildi Atatürk’ü ne yazık ki hala anlamayanlar ve anlamak istemeyenler var. Işte bu aşamada bizlere düşen onun düşüncelerini ve mirasını gelecek nesillere aktarmak ve yaşatmaktır. Yıllar önce modern orduları ile işgale gelenler bugün taktik ve kimlik değiştirmişlerdir. Geçmişte bizleri yok etmek isteyen güçler, Bugün yerli işbirlikçilerle el ele vererek Cumhuriyetimize, Milli  ve manevi değerlerimize pervasızca dil uzatabilmektedirler. Bugünleri çok önceden gören Atatürk Gençliğe hitabesinde uyarılarda bulunmuş, "Istikbalde dahi seni bu kıymetli hazineden mahrum etmek isteyecek dâhili ve harici bedhahların olacaktır" diyerek uyarmıştır. Cumhuriyetimiz Atatürk’ten kalan en değerli mirastır. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli varlığımızdır.

Bizler bu bilinç içerisindeyiz. Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak için üzerimize düşen her görevi yerine getireceğiz. Cumhuriyetimizin kuruluş aşamasında çok şehitler verdik. Korunması ve yaşatılması içinde hala şehitler veriliyor. Bu vesile ile Atatürk’ü ve ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunda can veren şehitlerimizi ve ebediyete göç eden gazilerimizi de büyük bir saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here