Cumhuriyet Ortaokulu’nda Okula Uyum Programı başladı

53
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda İlkokul 1. Sınıflar’da olduğu gibi Ortaokul 5. Sınıflara devam edecek öğrenciler de okula uyum programı başlattı.
HABER MERKEZİ
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda İlkokul 1. Sınıflar’da olduğu gibi Ortaokul 5. Sınıflara devam edecek öğrenciler de okula uyum programı başlattı.
Program, ortaokul beşinci sınıf öğrencilerinin okula uyum sürecinde karşılaştıkları sorunları en aza indirmeyi amaçlıyor. Uyum programı kapsamında farklı okullardan gelen öğrencilerin yeni gittikleri okullara daha çabuk uyum sağlamaları amacıyla okullarda "Hoşgeldin" karşılamaları, okul tanıtım etkinlikleri, öğretmen tanışma etkinlikleri, arkadaş kaynaşma etkinlikleri ve okul kuralları tanıtımı gibi bir dizi etkinlik yapılacak. Ortaokul 5. Sınıf öğrencileri, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlama tarihinden bir hafta önce okula başladılar. 
Kırklareli Cumhuriyet Ortaokulu Müdürlüğü’de bu kapsamda ortaokula başlayacak 121 öğrencisini Okula Uyum Programı’na aldı. Öğrenciler okulda eğlenerek yeni arkadaşlarıyla tanışıp, kaynaştılar. Okul Müdürü Hüseyin Kalkan yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Bakanlığımızın bu yıl başlattığı Okula Uyum Programıyla 5. Sınıf’a gelen öğrencilerimize de okula alışmaları arkadaşlarıyla kaynaşmaları ve dersler başladığında problemler yaşanmaması için titizlikle çalışıyoruz. Bakanlığımız başlattığı bu uygulama gerçekten çok isabetli ve faydalı oldu. Öğrenciler okulu öğretmenleri arkadaşlarını tanıyorlar. Yeni Eğitim-Öğretim Yılı’nın güzel ve başarılı geçmesini diliyorum. Çalışma arkadaşlarıma, Öğrencilerime bu yeni Eğitim-Öğretim Yılı hayırlı olsun. “ (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here