Cumhuriyet Ortaokulu Eğitim Kartları’na kavuştu

20
Kırklareli Belediyesi ilköğretim öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlattığı Online Eğitim Sistemi Kartları’nı dağıtmaya devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi ilköğretim öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlattığı Online Eğitim Sistemi Kartları’nı dağıtmaya devam ediyor.
Yeni eğitim öğretim yılı öncesi dağıtılmaya başlanan ve yeni öğretim müfredatına uygun, internet üzerinden kullanılan bilgisayar destekli program ile öğrenciler ve öğretmenler birçok kaynaktan faydalanabilecekler.
Kırklareli’de eğitim gören 10 bin ilköğretim öğrencisinin faydalanacağı online eğitim sistemi kartlarının dağıtımı Cumhuriyet Ortaokulu’nda devam etti.
Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Hüseyin Kalkan’ı ziyaret ederek Online Eğitim Kartları’nı Okul Müdürü Kalkan’a verdi.
* Gider; “Okullarımız ile sürekli iletişim içerisindeyiz”
Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, eğitime her zaman destek verdiklerini belirterek; “Biz belediye olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda tüm okullarımızla sıkı bir iletişim ve diyalog halindeyiz. Bize getirdikleri talepleri olabildiğince değerlendirmeye çalışıyoruz. Geleceğimizin aydın yüzlerini, Cumhuriyet’e ve Atatürk’üne sahip çıkan bireyler yetişmesini istiyoruz. Bunun için çabalıyor ve elimizden gelen desteği vermek için var gücümüz ile çalışıyoruz. Ben Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Hüseyin Kalkan’a, müdür yardımcıları İsmail Hakkı Mermi ve Şenol Seven’e bizlere gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.
* Kalkan; “Çok faydalı bir proje”
Okul Müdürü Hüseyin Kalkan’da Kırklareli Belediyesi’nin kendilerine sürekli destek olduğunu ve Kırklareli Belediyesi ile birlikte çalışmanın kendilerini mutlu ettiğini belirtti.
Ayrıca Kalkan, Kırklareli Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu bu projenin öğrenciler için çok faydalı olacağını sözlerine ekledi.
* Online Eğitim Sistemi nedir?
Kırklareli Belediyesi tarafından Kırklareli’de eğitim gören öğrenciler ve eğitim veren öğretmenler için http://www.kirklareliegitim.org sitesi hazırlatıldı. Ücretsiz olarak ilköğretim öğrencilerine dağıtılan kartlarla öğrenciler sınavlar öncesi deneme soruları çözerek bilgi düzeylerini test edebilecekler. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here