“Cumhuriyet Mahallesi Kırklareli’nin en güzel yerleşim alanı”

19
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Cemal Çetin, İhtiyar Heyeti ve Komisyon Üyeleri olan Kamber Çetin ve Fevzi Kılıçarslan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ı 27 Temmuz 2010 Salı günü saat 11.00’da ziyaret etti.

HABER MERKEZİ
Başkan Çağlayan’a yapılan ziyaretin teşekkür etmek amacıyla gerçekleştiğini belirten Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Çetin:
“2009 yılında sağlık ocağına ihtiyacımız olmuştu ve 2010 yılında tüm hatlarıyla bitirdik. Sağlık ocağı yapımında maddi ve manevi destekleri belediye başkanımızdan aldık.
Belediyemizin yaptığı desteklerin haricinde, yine belediye tarafından hayırsever vatandaşlar bize yönlendirildi ve yardımlarda bulundular. Bizde bu yapılan yardımlar neticesinde 1 yıl süre içinde sağlık ocağımızı tamamlamış olduk” dedi.
Muhtar Çetin Sağlık Ocağı’nın 2 katlı ve 600 m2 olduğunu söyledi. Ayrıca Sağlık Ocaklarının Aile Sağlık Merkezleri’ne dönüştürüldüğünü ifade ederek Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 4 bin kişiye hizmet verdiğini ve köylerinde bu hizmetlerden yararlandığını sayının 7 bine yaklaştığını dile getirdi. Mahallenin düğün salona ihtiyacı olduğunu ve yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta olan düğün salonlarına gittiklerini, yakın köylerinde mahallede olabilecek düğün salonuna talep göstereceğini açıkladı.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan yapılan ziyaretten memnun kaldığını belirterek; “Cumhuriyet Mahallesi Kırklareli’nin en güzel yapılaşmasıdır. İnsan evine giderken strese giriyor aracımı nereye park edeceğim diye gitmeden düşünüyoruz. Ama Cumhuriyet Mahallesi’nde öyle bir sorun yok. Çocuk Bahçesi, Spor Alanı sorunu yok. Yeşil alanda var tam olarak düzenlenmedi daha ama güzel bir alan olacak.
İleriki günlerde marketin önündeki boşluk alana park yapacağız. Proje ile yapalım dedik ve çalışmalara başladık. Normal herkesin oturabileceği park mı olsun yoksa işletmeli mi park olsun orada uygulamayı görerek karar vereceğiz” dedi.
Ayrıca Başkan Çağlayan Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan Sağlık Ocağı’nın yanına Eczane de yapılacağını açıkladı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here