Cumhuriyet İlköğretim’in öğrencileri mezuniyet sevincini doyasıya yaşadı

15
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun Mezuniyet töreni 07 Haziran 2012 Perşembe günü saat 15.00’te BESK Cafe’de yapıldı.
HABER MERKEZİ
Düzenlenen Mezuniyet Töreni’ne; Bakanlık Temsilcisi Arzu Bilici Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Okul Müdürü Hüseyin kalkan, Okul Aile Birliği Başkanı Aylin Akın ve Yönetim Kurulu Üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmamsı ile başlayan törende konuşma yapan Okul Müdürü Hüseyin Kalkan şunları kaydetti: 
“Fedakar anne ve babalar. Bugün yaşadığınız mutluluğu az çok tahmin edebiliyorum. Çocuklarınızın İlimizin en iyi okulundan mezun oluşunu izlemek üzere burudasınız. Sizler çocuklarınızı bu günlere getirebilmek için çok emek sarf ettiniz, ama görüyorsunuz ki emeklerinizle filizlenen tohumlar meyvelerini bugün vermeye başladı.
Artık kaygılanmanıza gerek yok, çünkü zaman endişe duyma zamanı değil, rengârenk çocuklarımızın oluşturduğu ahengi izleme zamanıdır.
Sevgili öğrenciler. Hiç unutmayın ki çalışkan, dürüst ve üretken insan bir değerdir. Kendinize, arkadaşlarınıza ailenize inanın, güvenin, gelecekten korkmayın, zorluklarla mücadele etme gücünü hiç kaybetmeyin. Biliyorsunuz iyi ve başarılı bir insan olmak ayrıcalıktır ve çaba ister, bunun için uğraşın. Göreceksiniz uzun dönemde kazanan hep siz olacaksınız. Ancak böylelikle düşündüğü gibi davranan, inandığı gibi yaşayan, içten, huzurlu fark yaratan insanlar olursunuz. Çalışmaktan ve araştırmaktan doğruyu bulma çabasından hiç ama hiç vazgeçmeyin. Öğrenci olmak zordur. Ciddi bir sorumluluk bilinci, çalışkanlık ve özveri gerektirir. Çünkü esas mücadele şimdi başlayacaktır. Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Enerjinizi yüksek, ruhumuzu diri tutunuz. Hoşgörülü, kendinize özgü, ayaklarının üzerinde durabilen bireyler olarak başarılı gelecek nesillerin yetişmesinde de payınız olsun. Kendinize bir yol çizerek ilerleyin. Bu ülkeye, bu millete rehberlik edecek olan sizlersiniz. Bu ülkeyi büyültecek, daha ileri standartlara ulaştıracak, huzuru, istikrarı, kardeşliği daha da yüceltecek olan sizlersiniz. Sevgili çocuklar, başınızı asla öne eğmeyin. Bu millet binlerce yıl boyunca her sorunu aştı, geride bıraktı. Kendinize inanın, milletinize güvenin. Ben sizlere inanıyorum. Zira sizler, çok büyük bir milletin, köklü bir tarihin, kadim bir medeniyetin mensuplarısınız, sizler, kökü mazide olan Ati’siniz.
Hedefleriniz, idealleriniz olsun. Ve bu hedefler sadece kendiniz için değil, aileniz çevreniz, ülkeniz ve bütün insanlık, için olsun. Çok çalışın, çok öğrenin. Unutmayın ki çalışarak en önemli sermayenize, yani kendinize yatırım yapacaksınız. Başarısızlıklar, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Olsun olacaktır. Ama siz bunları benimsemeyin, ümitsizliğe kendinizi teslim etmeyin. Bir işi yapmak güzeldir, ama en iyiyi, en güzeli yapmaya talip olunuz. Bütünüyle uğraşırken ayrıntıyı ihmal etmeyin, ayrıntıya saplanarak bütünü de kaybetmemek gerekir. Fırsatları küçük görmeyin. Belki de küçük gördüğünüz fırsat büyük fırsatların, büyük imkânların kapısı olabilir.
Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda aydınlık yarınlar için, Cumhuriyet ilköğretim Okulu kimliğinizi onur duyarak taşımanız ümidiyle, hepinize, geleceğine umutla bakan bir toplumun insanlarıyla, dayanışma içinde geçireceğiniz bir yaşam diliyorum.
Güzel Ülkemizin çağdaş yarınlarını gerçekleştirecek olan çocuklarımız, sizleri sevgi ile uğurluyoruz.
Öğrencilerimizin temel insani ve ahlaki değerlerle donanmış, araştırma sorgulama ve nesnel düşünme becerileri gelişmiş, hayat boyu öğrenen, insan haklarına saygılı, yeniliğe ve gelişime açık bireyler, gençler olarak gelişmesine çaba sarf eden büyük özveri ile çalışan öğretmen arkadaşlarımıza, tüm personelimize, bütün etkinliklerimize maddi, manevi  destekte bulunan velilerimize, Okul-Aile Birliğimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum”
Yapılan konuşmanın ardından Okul 1’ncisi Deren Ertaş bir konuşma yaptı. 8. sınıf öğrencilerinin 7. sınıf öğrencilerine Bayrak ve Flama’yı verdi. Okul 1’ncisi Deren Ertaş’a Milli Eğitim müdürü İbrahim Korkmaz, Okul 2’ncisi Can Doğramacı’ya Okul Müdürü Hüseyin Kalkan ve Okul 3’ncüsü Arda Yolgiden’e de Bakanlık Temsilcisi Arzu Bilici ödülünü verdi.
Okul 1’ncisi Deren Ertaş’ın Okul Kütüğü’ne plaket çakmasının ardından Okul Müdürü Hüseyin Kalkan tarafından tüm öğretmenlere ve Okul Aile Birliği Üyelerine şilt verildi. Sait Furkan Yılmaz’ın önderliğinde Yemin Töreni’nin yapılmasının ardından Sınıf Öğretmenleri tarafından öğrencilere diplomaları verildi. Törenin ardınadn canlı müzik eşliğinde tüm öğrenciler mezuniyet sevincini doyasıya eğlenerek yaşadılar. (s)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here