Cumhuriyet İlköğretim’den “Geçmişten Günümüze Kırklareli” Fotoğraf Sergisi

14
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürlüğü tarafından “Geçmişten Günümüze Kırklareli” konulyu Fotoğraf Sergisi düzenlendi.
 
HABER MERKEZİ
Okulun Çok Amaçlı Salonu’nda 02 Kasım 2011 Çarşamba günü saat 12.30’deki serginin açılışına; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Beyhan Tufan, Okul Müdürü Hüseyin Kalkan, Müdür Yardımcıları, Okul Öğretmenleri, Okul Aile Biriliği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Serginini açılış kurdelesini kesimi öncesinde konuşan Okul Müdürü Hüseyin kalkan şunları kaydetti:
“Türkçe Öğretmenimiz şu anda Zaman ve Mekan konusunu işlediklerini ve bu konuda bir çalışma yapmak istediklerini bize ilettiler. Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Gülseren Demir ile 8. Sınıf öğrencilerinin de desteği ile “Geçmişten Günümüze Kırklareli” adı almtındaki bu fotoğraf  sergisini düzenlemeyi uygun gördük. Bu çalışmalar kapsamında Kırklareli’nin tarihi yerlerinin, önemli alanlarının ve eski tarihlerde yapılan milli bayramlardaki fotoğrafları bir araya getirerek bu sergiyi oluşturduk. Bu serginin içerisine Atatürk’ün de fotoğraflarını koyduk.”
Şehirlerin öneminde tariihlerinin çok büyük bir yer tuttuğunu belirten Kırklareli Belediye Bşakanı Av. Cavit Çağlayan; “Şehirler tarihleri ile önemlidir. Çok modern bir şehir yeni kurulabilir ama önun geçmişi ve tarihi yoksa çok fazla önem arz etmeyebilir. Kırklareli Belediye olarak 1878 yılında kurulmuş ve tarih olarak bayağı eski bir Belediye’dir sahip. Şehir olarak da çok eski bir şehirdir. Bu sergide de 100-150 yıllık fotoğraflar var. Bende emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Çağlayan ve beraberindekiler sergide yer alan resimleri tek tek gözden geçirdiler. Başkan Çağlayan Okul Müdürlüğü tarafından oluşturulan Anı Defteri’ni imzaladı. Sergi gün boyunca öğrenciler tarafından gezildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here