Cumhuriyet İlköğretim’de “Kitap Sergisi”

13
Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu Kütüphanecilik Kulübü
tarafından “Kütüphanecilik Haftası” etkinlikleri kapsamında “Kitap
Sergisi” açıldı.

HABER MERKEZİ
“Kütüphanecilik Haftası” etkinlikleri kapsamında Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu Kütüphanecilik Kulübü tarafından okulun Eğitim Salonu’nda “Kitap Sergisi” açıldı.
Kütüphanecilik Kulübü öğretmenleri; Şebnem Civaş, Nilüfer Göçerler ve Dilek Nise Tuna’nın organizatörlüğünde açılan sergiyle ilgili olarak Okul Müdürü Hüseyin kalkan şunları kaydetti:
“Ülkemizdeki kitap okuma oranının düşük olması sebebiyle okulumuz öğrencileri tarafından gerçekleştirilen çalışmada amaç, öğrencilerimize kitabı sevdirmek ve kitabın hayatımızdaki hak ettiği yeri yeniden kazanmasını sağlamaktır. Kütüphane ve kitaba karşı farkındalık oluşturmak, okuma kültür ve alışkanlığını öğrencilerimize erken yaşlardan itibaren hayat felsefesi olarak benimsetmektir. Okuyan ve araştıran bireylerin yetişmesi için erken yaşlardan itibaren kütüphane kullanım alışkanlığının kazandırılması çok büyük önem taşımaktadır. Yapılan etkinliğimiz bu amacı desteklemek üzere hazırlanmıştır.”
Açılan kitap Sergisi’nde; Çocuk Kitapları, Dünya Klasikleri, Türk Edebiyatı Eserleri, Türk ve Yabancı Yazarlara ait kitaplar yer aldı. Okul öğrencilerinin yanı sıra Başarı Dershanesi’nin öğretmenleri ve öğrencileri de açılan sergiyi gezerek ilgililerden bilgiler aldılar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here