Cumhuriyet İlköğretim’de Fen Bilgisi Laboratuvarı açıldı

13
Kırklareli’nin Babaeski ilçesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürlüğü’ne,
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul Aile Birliği ve hayırsever Öğrenci
Velilerinin katkıları ile 40 Öğrenci kapasiteli, modern ve teknolojik
olarak bütün ihtiyaçları karşılayabilecek Fen Bilgisi Laboratuvarı
yapıldı.

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende, yaklaşık 11 bin TL’ye mal olan Laboratuvar’ın açılış kurdelesini Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çakıcı ile birlikte kesti.
Babaeski Cumhuriyet İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı İpek Dimetoka, Yönetim Kurulu Üyeleri, Halk Eğitimi Merkezi, Lise ve Orta dereceli Okul Müdürleri’nin de katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Kaymakam Alkan şunları söyledi;
“Devletimiz her şeyi yapacak güçte ancak her şeyin yapılması zaman, imkân ve ödenek meselesinde. Tabii beklemek gerekiyor ama duyarlı olan Öğrenci Velilerimizin beklememesi lazım. Sonuçta onların çocukları bu okullarda iyi kalitede eğitim ve öğretim almaya layıklar. Ben imkânı olan Öğrenci Velileri Okulların ihtiyaçlarını tamamlamalılar diye düşünüyorum. Bu konuda Okul Müdürümüzün enerjisinin ve önderliğinin büyük olduğunu biliyorum. Bu modern ve teknolojik olarak bütün ihtiyaçları karşılayabilecek Fen Bilgisi Laboratuarının Okula kazandırılmasında emeği geçen ve katkıda bulunan, başta Okul Aile Birliği olmak üzere, bütün öğrenci Velilerini ayrı ayrı kutluyor, daha iyi hizmetleri görmek dileğiyle çalışmalarında başarılar diliyorum.”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çakıcı’da yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Okul Aile Birliği ve Öğrenci Velisi işbirliğinin güzel bir göstergesi olarak çok iyi bir Fen Laboratuvarı ortaya çıkmış. Okul Aile Birliğini, Öğrenci Velilerini ve Okul Müdürümüzü bu başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından, Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Orhan Yarımkale, Fen Bilgisi Öğretmenleri Çağatay Aydın ve Muhammet Çatal, Kaymakam Alkan’a, açılışı yapılan Fen Laboratuvarı ile ilgili bilgi verdiler. Düzenlenen tören sonunda Cumhuriyet İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği açılış törenine katılan konuklara ikramda bulundular. (a.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here