Cumhuriyet İlköğretim Okulu Masa Tenisi’nde Türkiye 2’ncisi oldu

16
Kırklareli Masa Tenisi sporcuları son yıllarda isimlerini ve ilimizi tüm masa tenisi camiasına ezberlettiler.

HABER MERKEZİ
 Aldıkları başarılı sonuçlarla kendi kategorilerinin üzerinde bile derece alan takımlarımız en büyük sınavları olan İlköğretim Okulları Masa Tenisi Minikler Türkiye Şampiyonluğu için gittikleri Çorum’dan yüzlerinin akı ile döndüler.  
Son iki yılın (2007-2008/2008-2009 yıllarının) şampiyonu unvanı ile gittikleri Çorum’dan Şampiyon dönmek için ellerinden geleni yapmalarına rağmen final de Sakarya’ ya yenilerek Türkiye 2. olarak ilimize döndüler. Son iki yılın şampiyon takımından bir sporcumuzun bir üst kategoriye çıkmış olması nedeni ile Şampiyonluğun zor ama imkânsız olmadığını bilerek hareket eden sporcularımız finale yükselme ile zaten hedeflerini gerçekleştirmişlerdi. 
Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilcisi ve Antrenörü Soner Polat Turnuva ile ilgili şu açıklamayı yaptı;
“ 05-08 Mayıs 2010 tarihleri arasında Çorum ilinde yapılan İlköğretim Okullar Masa Tenisi Minikler Türkiye Şampiyonası’na illerinde 1. olan takımlarla K.K.T.C den bir takımın daha katılımı ile 92 takım katılması gerekirken bu turnuvada erkeklerde 78 takım bayanlarda ise 74 takım illerini temsil ettiler. İlimizi bu turnuvada erkelerde Emrullah Efendi İ.Ö.O. Bayanlarda ise Merkez Cumhuriyet İ.Ö.O. temsil ettiler. Bayan takımımız Türkiye 2. olarak büyük bir başarıya imza attı.
Yaklaşık 5 yıldır planladığımız çalışmalarla bu turnuvaya hazırlanan sporcularımız son iki yıl şampiyonu olarak zaten bu turnuvaya hazır olduklarını gösterdiler. Hedef tabii ki de Şampiyonluktu ve sporcularımız ilimizde Masa Tenisi adına birçok ilke attıkları imzalarını 3. Türkiye Şampiyonluğu’na da atmak için ellerinden geleni yaptılar.
Bayanlarda Kulüpler arası Türkiye Şampiyonu olan ilimiz Gençlikspor Kulübü sporcuları Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi ve İzcilik Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Turnuvada ilimizi temsil eden sporcularımız şunlar; Aysu Aygün, Seda Binici, Selinay Cengiz, Seray Atagan. Turnuvada ilimizi başarı ile temsil eden Emrullah Efendi İ.Ö.O erkek takımı ise 9. olarak önümüzdeki yıl için kendine daha iyi bir yer edinmek için şimdiden zemin hazırlamış oldular.
Sporumuza pin pon diyip geçmeyen, Masa Tenisi’ne kahve oyunuymuş gibi bakmayan, bizi ve başarılarımızı ciddiye alarak destek veren ve bu noktalara gelmemizde önemli  payı bulunan Millet Vekillerimiz Turgut Dibek’e, Ahmet Gökhan Sarıçam’a, Tansel Barış’a, Valimiz Cengiz Aydoğdu’ya, Belediye Başkanımız Cavit Çağlayan’a,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Yalçın’a teşekkürlerimizi arz ediyor. Kırklareli halkına Türkiye 2.’liği hayırlı olsun diyerek ilimiz iş adamlarını sporcularımıza ve takımlarımıza destek olmaya çağırıyoruz.”
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Genç;
“Ben buradan tüm velilere seslenmek istiyorum. “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” dolayısıyla her şey de başarı öncelikle sağlıklı olmayla doğru orantılı sağlıksız olduktan sonra dünyanın en zeki insanı olsanız da kıymeti yok. Toplumumuzda spor okul başarısını engeller gibi çok yanlış bir kanı var ki bizim sporcularımız aldıkları Takdir ve Teşekkürlerle birlikte spor dallarında da Türkiye dereceleri yaparak bunu yıllardır ispatlıyorlar. Arkadaşları internet cafelerde, parklarda bahçelerde gezerken bizim sporcularımız salonlarda ter döktüler. Ben tüm sporcularımı kutluyor alınlarından öpüyor ve daha çok başarı için Kırklareli halkına söz veriyorum. 
Masa Tenisi artık ilimizin tanıtımında roket rolü üstlenerek ilimizin adını Türkiye’nin her yerinde duyurup başarıyla temsil etmektedir, buna paralel olarak Türkiye Masa Tenisi Federasyonu faaliyetlerini alarak ilimizi hem tanıtmakta hem de maddi anlamda esnafımıza bir getiri sağlamaktadırlar. Bu gurubun tanıtımımızı daha iyi yapabilmesi için tüm esnafımızı, sivil toplum kuruluşlarını sponsor olmaya davet ediyorum” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here