Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Köylünün Meraları’na sahip çıkıyor Zengin; “Meralar çiftlik sahiplerine peşkeş çekilmek isteniyor”

15
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı olağan hale getirdiği Çarşamba Toplantıları’nın bir tanesini daha 15 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 12.30’da parti binasında gerçekleştirdi. 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı olağan hale getirdiği Çarşamba Toplantıları’nın bir tanesini daha 15 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 12.30’da parti binasında gerçekleştirdi. 
CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin başkanlığında gerçekleştirilen bu haftaki Çarşamba Toplantısı’na; CHP Kırklareli İl Yöneticileri, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ile partililer katıldı.
CHP’nin Çarşamba Toplantısı’nda öne çıkan konu “Meraların Özel Şirketlere Kiralanması” oldu. CHP’li Kırklareli İl Genel Meclisi Üyesi Gürcan Kırım yaptığı konuşmasında meralar konusuna değindi. 
Gürcan Kırım, meralarla ilgili olarak; “AKP Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan TPAO’da bir toplantı yapmış, meralar için yapılacak bir şey olmadığını söylemiş. Muhtarlarda dinlemiş gitmiş. Ancak ben konu ile görüşmelerimi  yaptım. Meralar konusunda muhtarların itiraz hakkı var. Bununla ilgili de önümüzdeki günlerde yasal yol gösterici bir toplantı yapmayı planlıyoruz.  20 Ekim 2014 Pazartesi günü saat 11.00’de Lüleburgaz Esnaf ve Sanatkarlar Odası Salonu’nda yapmayı planladığımız toplantıya; Köy Muhtarları’nı, Siyasi Partilerin temsilcilerini ve Sivil toplum Örgütleri’nin temsilcilerini davet ediyoruz.  Bunun içinde bugünden itibaren çalışmalarımızı başlatarak düzenleyeceğimiz toplantı için muhtarlarımızı, siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini ziyaret edeceğiz” dedi.
Kırım’ın konuşmasının ardından CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin’de kısa bir değerlendirmede bulunarak şunları kaydetti:
“Köylülerimiz 70-80 yıldır meraları hayvanlarını beslemek için kullanıyor. Ancak AKP’nin son uygulaması ile köylülerin kullandığı bu meralar özel şahıslara kiralanıyor. Neden özel şahıslara diyorum, çünkü köylümüz çiftlik sahipleri ile birlikte ihaleye de girse -kaldı ki niye girsin zaten o meralar köylünün malı. Kendisinin kullandığı yer için niye ihaleye girsin- onlarla baş edemez. Şu anda hiçbir köyümüz 500-600 bin TL. ile 1 milyon TL’ye yaklaşan kira bedellerini zaten ödeyemezler. Dolayısıyla bu meralar çiftlik sahiplerine peşkeş çekiliyor.” 
CHP’nin Çarşamba Toplantısı’nın geri kalan kısmı basına kapalı olarak devam etti. (Savaş Eskici() 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here