Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin;

17
“Kırklareli kararını verdi, Kesimoğlu be yaa!”

 


HABER MERKEZİ
30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’ne 2 gün kala Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, gazetemize iddialı açıklamalarda bulundu.
*  Zengin; “Projelerimiz ile Kırklarelimizin çehresi değişecek”
Gerçekçi projeler ile yola çıktıklarını, her gittikleri yerde bu projelerini anlatarak vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını belirten Zengin şunları kaydetti:
“Akılcı ve uygulanabilir projeler olan; “Sivil Toplum Merkezi Projesi”, “Yeni Terminal Projesi”, “Belediye Hizmet Binası Projesi”, “Kentprak Projesi”, “Kent Otopark Projesi” ile projesi hazır olan Kapalı Pazaryeri Projesi” ve deneyimli, tecrübeli ve kariyerli Belediye Başkan Adayımızı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile Belediye Meclis Üyesi Adaylarımızla vatandaşımızın karşısına çıktık. Her gittiğimiz yerde anlattığımız projelerimizin yapılabilirliliğini gören vatandaşlarımız bizlere olumlu destek verdi.
Belediye Başkan Adayımız Kesimoğlu ve yola çıkan arkadaşları kenti beraber yönetmeye talip olduklarını ifade ettiler. Katılımcı demokrasi anlayışı ile hareket ederek ve ortak aklı kullanarak kenti birlikte yönetmek istediklerini vurguladılar. Bizim kenti birlikte yönetme talebimiz ilkemiz son derece açık ve samimi bir ilke anlayış onun gereği olarakta çalışmalarımızı yaptık. Belediye Başkan Adayımızı Kesimoğlu ile birlikte güzel bir çalışma düzenledik bu tabi ki bir taslak olarakta değerlendirilebilinir bir halk proje olarak da değerlendirilebilinir en baştan ifade ettiğimiz gibi Kırklareli’de yaşayan herkesin gözünde Kırklareli nasıl görünüyor bunu öğrenmek istedik. Bu kente daha huzurlu, daha sağlıklı, daha temiz çevrede nasıl yaşayabiliriz birlikte planlamak birlikte kurgulamak istiyoruz. Bu işbirliğimiz elbette sadece seçim sürecinde değil bu 5 yıllık süre içersinde inşallah sizler bu yetkiyi 30 Mart akşamı Başkan Adayımız Kesimoğlu ve arkadaşlarına vereceksiniz. Başkan Adayımız Kesimoğlu önümüzdeki 5 yıl içersinde bu diyalog kapılarını her zaman açık tutarak iletişim kanallarını her zaman açık tutarak birlikteliği ve beraberliği hep diri ve canlı tutacaklar.”
* Kesimoğlu; “Biz halkımıza birliktelik, özgürlük ve varlık vaad ediyoruz!”
Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu da projeleri hakkında şu bilgileri verdi:
“Belediye olarak tabii ki bizim görevimiz park inşa etmek, yol inşa etmek, kanalizasyonla ilgili problemleri çözmek, su şebekesi ile ilgili problemleri çözmek. Bunların haricinde de hedeflediğimiz büyük projelerimiz var!
Biz Kırklarelilileri çağdaş hizmetlerle buluşturmak istiyoruz, halkımızı onlarca projeye boğmak yerine çok açık ve net şekilde 5 söz veriyoruz. Nedir bu sözlerimiz?
1- KATLI OTOPARK
Kent Merkezine geldiğimizde hepimizin karşılaştığı büyük bir sorun var, hem yayalarımız  hem de araç sahipleri bu konudan şikayetçi: otopark. Şehrimizin merkezinde maalesef çok büyük bir otopark sorunumuz var. Otoparkımız olmadığı için araçlar yaya kaldırımlarına ve geçiş noktalarına park ediyorlar ve çoğu zaman da yer bulamıyorlar. İşte bu yüzden biz imkanlar el verdiği ölçüde yer altına inen, estetiği de bozmayacak şekilde yer üstünde olan bir Kent Otoparkı inşa edeceğiz ve vatandaşlarımızın çok cüzi bir para karşılığında kaliteli otopark hizmeti almalarını da sağlayacağız.
2- ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ
Mevcut terminalimiz maalesef artık amaçlarına uygun hareket edemez noktaya geldi, bundan vatandaşlarımız ve ulaşım işiyle uğraşanlar da büyük rahatsızlık duymaktalar. Biz belediye olarak bu sıkıntımızı da gidermek için hazırlık yaptık ve halkımızın bize 30 Mart akşamı yetki vermesi ile birlikte Pınarhisar Yoluna çok güzel, modern ve kullanışlı bir terminal binası inşa etmek için yola koyulacağız.
3- KENT PARK
Şehirler, nefes alan noktaları ile var olurlar. Nedir o nefes alan noktalar, parklardır, bahçelerdir. Bizim Kırklareli’mizde maalesef büyük bir parkımız yok. Göreve geldiğimiz zaman, içinde büyük parklar, bahçeler olan, gençlerimizin ve çocuklarımızın oyun oynayabileceği, yürüyüş ve koşu parkurları olan, kafeleri ve çay bahçeleri olan büyük bir Kent Parkımızı da inşa edeceğiz. Hem halkımızın sporunu yapabileceği, hem de küçük yavrulara sahip anne babaların trafik korkusu olmadan çocuklarını getirebilecekleri bir oyun alanı yaratacağız.
4- SİVİL TOPLUM VE GENÇLİK MERKEZİ
Biz diyoruz ki, biz bu kenti sizlerle birlikte, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yöneteceğiz! Bunun için de gençlerimizin, kadınlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin bir araya gelebileceği, toplantılar ve gösteriler düzenleyebileceği, hem de konserlerin ve tiyatroların halkımızla buluşabileceği bir Merkez inşa etmek istiyoruz. Bu Sivil Toplum ve Gençlik Merkezimiz ile birlikte gençlerimiz oraya gelerek hem sosyalleşecekler, hem de ücretsiz olarak internetinden, bilgisayarlarından faydalanabilecekler.
5- BELEDİYE HİZMET BİNASI
Bütün çağdaş projelerimizin ve diğer bütün hizmetlerimizin sizlere ulaşabilmesi için de bir Belediye Binamıza ihtiyacımız var; çünkü mevcut binamız maalesef bu çalışmaların yapılabilmesi ve sizlerin daha kaliteli hizmet alabilmesi için yetersiz kalıyor. Biz göreve geldiğimizde yeni bir Belediye Hizmet Binası inşa edecek ve sizlere çok daha kaliteli, hızlı ve çağdaş çözümler sunabileceğiz.”
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Belediye Meclisi Üyeliği Adayları:
1- Adem Sevim
2- Elmas Büyükdere
3- Fettah Aygün
4- Sedat Bilgiç
5- H. Tahsin Gençay
6- M. Fikret Akın
7- Koray Çelikkanat
8- Cüneyt Demir
9- Cengiz Bağıran
10- Mahmut Gökçen
11- Hakan Akın
12- A. Selçuk Kınalı
13- Sertaç İpek
14- Mihrem Ertürk
15- Ercan Becer
16- Varol Şen
17- Zehra Deyrin
18- Nurcan Tokuç
19- İlhan Güler
20- Esin Gönen
21- Leyla Beyoğlu
22- Gönül Çankaya
* Kontenjan
1- Bora Zengin
2- Ayşen Kösegil
3- Mustafa Özbay
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeliği Adayları:
1- Cavit Çağlayan
2- Seyhan Delioğlu
3- Bayram Sezer
4- Taylan Sevim
5- Rabia Çakmakçı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here