Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce Kırklareli’yi salladı

9
“Kesimoğlu’nun Belediye Başkanı olacağından kuşkum yok”

* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce; “Şimdi hesap verme zamanı geldi korkuyorlar. Bakın burada sınır kapısı yakın kapıları tutun kaçmasınlar” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışı için 27 Şubat 2014 Perşembe günü saat 13.00’te Kırklareli’ye gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Kırklareli’de sevgi gösterisi ile karşılandı. Lüleburgaz, Kavaklı, Kaynarca, Pınarhisar, Vize ve Çakıllı’yı kapsayan program çerçevesinde Kırklareli’ye gelen Muharrem İnce Seçim İrtibat Bürosu önünde Kırklarelililer ile kucaklaştı.
CHP Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışına; CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, CHP Kırklareli Belediye ve İl Genel Meclis Üyeliği Adayları ile binlerce Kırklarelili katıldı.
Kırklareli CHP Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışında ilk konuşmayı yapan Kırklareli CHP İl Başkanı Recep Zengin;  “Kırklareli’de bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. 30 Mart’ta seçimin bu tabloyla bittiğini görüyoruz” dedi.
* Dibek; “Kırklareli’den 21-0’la AKP’yi sıfırlayacağız”
CHP Kırklareli Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışına katılan CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek yaptığı konuşmasında Kırklareli’de 21-0’la AKP’yi sıfırlayacaklarını belirterek şunları kaydetti; “Türkiye’yi hep birlikte takip ediyoruz. 17 Aralık’tan sonra şunu söylemiştik Türkiye yeni bir döneme giriyor diye. Sıfırlayın diyor Sayın Başbakan. Biz Kırklareli’den başlıyoruz, Kırklareli’den 21-0’la AKP’yi sıfırlayacağız.”
* Kesimoğlu; “Genel Seçimin provasını yapıyoruz”
9 Şubat’ta MYK Toplantısı’ndan sonra CHP’nin Kırklareli Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Kırklareli CHP Milletvekili ve Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu, bu seçim Genel Seçimlerin provası olduğu söyleyerek şunları kaydetti;
“Bir kader seçimine gidiyoruz, 30 Mart’taki yerel seçimde sadece Belediye Başkanlarımızı, Belediye Meclis Üyelerimizi ve İl Genel Meclis Üyelerimizi seçmeyeceğiz, onu izleyecek olan Genel Seçimin provasını yapıyoruz. Siz beni iki dönem Milletvekili seçtiniz, benim doğmamış torunuma taşıyacağım yüksek bir onur bahşettiniz bana. Bu bir bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır, ben asla koltuk sevdalısı olmadım, makam sevdalısı olmadım. Ben Cavit Çağlayan arkadaşımdan bu bayrağı teslim alacağım ve arkadaşlarımla birlikte sizlere hak ettiğiniz hizmetleri getirebilmek için, benden sonra gelecek olan arkadaşıma bu bayrağı teslim edeceğim. Oyunuza sahip çıkacaksınız, Belediyenize sahip çıkacaksınız, doğmamış torunlarınıza sahip çıkacaksınız, bu vatan sizden bunu bekliyor.”
* İnce; “Yoksulluğu, yolsuzluğu yok edeceğiz ve yasakları kaldıracaklarına, bunların yanına yalan ve yüzsüzlüğü de eklediler"
Seçim İrtibat Bürosu açılışında konuşan Muharrem İnce şunları kaydetti;
“Bakın şair ne diyor biliyor musunuz? ‘Hasan dağı arpalıktır, eğer saban yürürse, Her derede bir değirmen,eğer suyu gelirse, her köylüden bir tavuk,eğer köylü verirse,  Güzel gidiş bu gidiş,eğer sonu gelirse’ diyor. 12 yıldır Türk Ordusu’nu perişan ettiler, uçaklarımızı uçuracak pilotumuz, gemilerimizi yüzdürecek kaptanımız yok. Şimdi hesap verme zamanı geldi korkuyorlar. Bakın burada sınır kapısı yakın kapıları tutun kaçmasınlar. Türkiye’de her seçimin bir belirleyici faktörleri olmuştur. 1958 Seçimleri’ni köylüler belirledi. Savcı Paşaları tutuklarken iyi bağımsız yargı, senin oğluna geldi mi kaçırıyorsun, hatta meydan okuyorsun Bakan otomobiline alıyorsun ve basına poz veriyorsun. Savcı kâğıt göndermiş gel mahkemeye demişse, sen onu Başbakanlığın makam arabasına almışsan şu demektir o ey savcı gel sıkıysa al demektir o. Milletvekiline tuzluk diyeceksin, savcıya meydan okuyacaksın, twitter’e bela diyeceksin, öğrenciye terörist diyeceksin, çiftçiye al ananı git diyeceksin, MHP’ye yavru muhalefet diyeceksin, CHP cibilliyetsiz diyeceksin, ama kimin cibilliyetsiz olduğu belli oldu. Doktora iğne yapmasını bilmiyor diyeceksin, öğretmene bütün yaz yan gelip yatıyorsun diyeceksin, Partimizin Genel Başkanı’na Sayın Kılıçdaroğlu’na Ana Muhalefeti Genel Müdürü diyeceksin. Ben sana Kırklareli’den cevap vereceğim, Genel Başkanımız o dilden cevap vermez ben vereyim onun yerine. Bizim Genel Başkanımız SSK’nın Genel Müdürüydü, geçmişte Genel Müdürlük yapmıştı belki Tayyip Erdoğan’da Sucuk Fabrikası’nda muhasebeciydi, ben şimdi ona Sucuk Müdürü diyor muyum, demiyorum. O Sucuk Fabrikası battı. Benim Kesimoğlu arkadaşımın Belediye Başkanı olacağından kuşkum yok zaten seçilmiş belli, buradaki insanların oyu ile yüzde 60 olur, Sizden istediğim rekor kırmanız. Zayıf olduğumuz yerler var oranın açığını Kırklareli’den kapatmanız lazım, yüzde 75 lazım bize. Türkiye’de Başbakan dinlenmiş, Cumhurbaşkanı dinlenmiş, Genel Kurmay Başkanı dinlenmiş, Bakanlar dinleniyor, Milletvekilleri dinleniyor, sen bostan korkuluğumuzun orda. Bizim güvenliğimiz hükümete emanet değil mi. Bunun devlet işlerine ayıracak zamanı yok, eğitime, sağlığa, emeklilere, çiftçilere ayıracak zamanı yok, 24 saat villa düşünüyor, dolar düşünüyor, avro düşünüyor, imar planı düşünüyor, gemi düşünüyor aklı fikri burada. Bizim Genel Başkanımızla ilgili bu tür iddialar gündemde olsaydı bu millet bizi taşlardı, sokağa çıkamazdık parti binalarımıza saldırılardı cam çerçeve indirirlerdi. Bunlara dur demek için 30 Mart’ta yapacağımız iş; “Bu sandık devletten, mürekkep devletten, oy pusulası devletten, mühür devletten bas Altı Ok’un üstüne kurtul bu zihniyetten” diyeceğiz. Geçmişte hangi partiye oy vermiş olursa olsun hiç fark etmez bütün siyasi partiler bir elin parmakları gibidir Türkiye’de, bizim rakibimizdir olabilir ama yeneriz ama yenilebiliriz. DSP, MHP, ANAP, DP, DYP, İP, RP hiç fark etmez bu siyasi partiler bir elin parmakları gibidir, ama AKP yandan çıkmış altıncı parmak gibi.”
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce konuşmasının ardından; CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ile birlikte Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışını yaptıktan sonra Kırklareli merkez ilçeden ayrıldı. (Kadir Sinici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here