“Cumhuriyet Eğitim Gezisi” başladı

14
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl organize edilen Cumhuriyet Eğitim Gezisi’nin bu yıl ki ayağı 4 Ekim 2013 Cuma günü başladı.Program gereği Ankara -Afyon-Kütahya güzergâhı gezilecek.
HABER MERKEZİ
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl organize edilen Cumhuriyet Eğitim Gezisi’nin bu yıl ki ayağı 4 Ekim 2013 Cuma günü başladı.Program gereği Ankara -Afyon-Kütahya güzergâhı gezilecek. 40 öğrenci, üç yönetici nezaretinde Kırklareli Merkez Dingiloğlu Parkı önünden saat 8.30’da hareket etti.  Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve Şube Müdürleri hareket esnasında hazır bulundu.
Milli Eğitim Müdürü Korkmaz konuya ilişkin olarak şunları kaydetti:”Öğrencilerimizin Milli Mücadele destanını önemini kavramaları ve Milli şuurlarının bilinçlenmesi açısından bu geziler düzenleniyor. Yapacakları gezilerde Ankara-Kütahya-Afyonkarahisar’da bulunan Tabyalar, Şehitlikler, Müzeler, Milli Parklar, Anıtlar ve Ören yerleri gezilecek. Böylece Tarihi özgeçmişimizi daha iyi anlayabilecekler. Milli Mücadele üzerine anlatılan şeyleri gözlerinde canlandırabilecekler. Hem öğrencilerimiz gittikleri yerlerde değişik yerlerden gelen Öğrenciler ile kaynaşma imkânı bulacaklar. “Cumhuriyet Eğitim Gezisi” 7 Ekim 2013 Pazartesi günü sona erecek” dedi. (Serkan Koçtürk) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.