Cumhuriyet Bayramını, Mahya Tepe’de kutladılar

29
Cumhuriyet Bayramını, Mahya Tepe’de kutladılar

Istranca gençlik doğa sporları kulübü üyeleri için bu yıl daha da anlamlı olan 3. Mahya Tepe Cumhuriyet kampını büyük bir coşku içinde gerçekleştirdiler. 31 Ekim – 1 kasım 2009 tarihleri arasında gerçekleşen kampa katılım oldukça güzeldi. Kulüp üyeleri her zamanki toplanma yeri olan Dingiloğlu parkı önünden 31 Ekim 2009 cumartesi günü saat 11:30’da Babaeski’den de katılan kulüp üyeleri ile birlikte aralarında doktoru, işçisi, üniversite öğretim görevlisi, okul müdürü, öğretmeni, lise ve Üniversite’de okuyan öğrencilerin de katılımı ile  21 kişilik bir grup eşliğinde otobüsleri ile 3.Mahya Tepe Cumhuriyet kampı için yola çıktılar.

Kafile, Poyralı köyünden alınan taze ekmekleri ve muhteşem etleri ile ünlü Yenice köyün de verilen mola eşliğinde yollarına devam ettiler. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Mahya Tepe’ye varan üyeler ilk olarak çadırlarını kurmaya başladılar ve çadırların kurulmasından sonra şanlı bayrağımızı da her yıl olduğu gibi dalgalandırdılar.

Ardından da soğuk bir gece geçirecek olan kulüp üyeleri kamp ateşi için zor şartlarda odunlarını toplayıp kamp ateşini yaktılar. Havanın da kararması ile birlikte ateş başında, yılın ilk kar yağışının göstermiş olduğu sevinçle yemeklerini yapmaya başladılar. Evlerinde yapmış oldukları yemekleri kamp ortamında odun ateşin de ilkel şartlarda pişiren kulüp üyeleri paylaşmanın da verdiği büyük bir sevinç ile yemeklerini yediler.

Hava da bir hayli soğumaya başlamıştı artık… -2 dereceye varan soğuğa rağmen kulüp üyeleri; sohbetleri ve gece geç saatlere kadar devam eden şarkılar eşliğinde Cumhuriyet bayramını büyük bir sevinç ve çoşku içinde kutlamış oldular.

1 kasım 2009 Pazar günü, yani kampın son gününde, kulüp üyeleri 2 gruba ayrıldı. Bir çoğu yürüyüş için oldukça güzel yeşillik bir orman yolundan Evciler Köyü’ne girdiler. Kampta kalan az kişi de kamp malzemelerini topladı ve genel bir temizlik yaparak otobüsle Evciler köyündeki yürüyüş ekibini almak için yola koyuldular. Evciler köyü meydanındaki kahve de yapılan kahvaltı ile tüm ekip Kırklareli’ne varmak üzere otobüsleri ile yola çıktılar. Daha sonra Kulüp üyeleri önümüzdeki kamplarda sözleşmek üzere ayrıldılar.

3. Mahya Tepe Cumhuriyet kampı, sevinç ve büyük bir coşku içinde böylelikle sona ermiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here