Cumartesi’yi sel aldı

10
* Kırklareli merkez ilçede hafta ortasından beri etkili olan sağanak yağışlar, Kırklareli’de kurulan Cumartesi Pazarı’nı fena vurdu. Öğle saatlerinden sonra aniden bastıran yağmur nedeniyle pazarda ki tezgâhlar sular altında kaldı 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de birkaç gündür devam eden sağanak yağışlar Cumartesi Pazarı’nı fena vurdu. 
Kırklareli merkez ilçede kurulan 2 pazardan biri olan Karacaibrahim Mahallesi’ndeki Cumartesi Pazarı’nda bu hafta yağan yağmurla birlikte Pazar sular altında kaldı. Öğlen saatlerinden itibaren aniden başlayan sağanak yağışla birlikte Cumartesi pazarında tezgâh açan pazarcı esnafı zor anlar yaşadı.
Çarşamba ve Cumartesi günleri kurulan her iki pazarda, yağan her yağmurla birlikte böyle zor anlar yaşadıklarını belirten pazarcılar bu sıkıntıların bir an önce giderilmesini itsideler. Sabah erken saatlerinde tezgâhlarını kurdukların belirten pazarcılar, üç günden beri Kırklareli’de etkili olan sağanak yağışlardan dolayı tezgâhlarını açarken tedbir aldıklarını, ancak yağmurun şiddetli yağmasından kendi imkanları ile aldıkları tedbirlerin bir işe yaramadığını belirttiler. Pazar yerinde bulunan su ızgaralarını yetersi olmasından dolayı tezgâhlarının su altında kaldığını belirten pazarcılar mallarının da zarar gördüğünü söylediler. 
Yıllarca dile getirilmesine rağmen bir türlü çözüme kavuşturulmayan kapalı Pazar yeri için artık bir an önce çözüm üretilmesi gerektiğini belirten pazarcılar, kapalı Pazar yerinin bir an önce yapılmasını istediler. Yağan yağmurun ardından özellikle konfeksiyon bölümündeki pazarcılar erken saatte olmasına rağmen tezgahlarını toplayarak Cumartesi pazarından ayrıldılar. 
* Vatandaşta pazara fazla ilgi göstermediler 
Uzun bir süreden sonra ilk kez Çarşamba Pazarı’na ilgi gösteren vatandaşlar, Cumartesi Pazarı’na fazla ilgi göstermediler. Havanın yağmurlu olmasından dolayı pazara ilgini az olduğunu belirten esnaf, geçen Çarşamba günü işlerini iyi olduğunu bunun Cumartesi pazarında yansıyacağını tahmin etiklerini ancak havanın yağışlı olmasından dolayı vatandaşın Pazara fazla rağbet göstermedikleri belirtiler. Pazarda görüştüğümüz vatandaş ise, evdeki birkaç eksikleri almak için pazara geldiklerini havanın yağışlı olmasından dolayı pazarda fazla durmadan hemen evlerine gideceklerini belirttiler. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.