Cumartesi Pazarı’nı fırtına vurdu, işler durdu

31
Kırklareli merkez ilçe Karacaibrahim Mahallesi’nde kurulan Cumartesi Pazarı’nda fırtına sebebi ile birçok esnaf tezgâhını açamadı. Tezgâhını açan pazarcı esnafı’ da şemsiyesini açamadı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Karacaibrahim Mahallesi’nde kurulan Cumartesi Pazarı’nda fırtına sebebi ile birçok esnaf tezgâhını açamadı. Tezgâhını açan pazarcı esnafı’ da şemsiyesini açamadı. Ara ara sağanak yağışında olması ile pazarcı esnafı fırtına ve yağmurla mücadele etti.
Meteoroloji Müdürlüğü günler öncesinden şiddetli fırtına olacağı konusunda uyarılarda bulunmuştu. Saatte 41 Kilometre’ye kadar çıkan fırtına Cumartesi günü beklendiği şekilde geldi.  Kırklareli’nin iki pazarından biri olan Cumartesi Pazarı’nda fırtına sebebi ile Pazarcı esnafı ve Halk zor anlar yaşadı. Sabahın erken saatlerinde Şiddetini daha da arttıran rüzgâr pazarcı esnafının şemsiyelerini açmasını engelledi. Sağanak yağışa rağmen şemsiyelerini açamayan esnaf, yine yetkililere seslenerek isyan etti.
Pazarcı Esnafı; “Biz burada kan ağlıyoruz. Hem rüzgârla hem de yağmurla boğuşuyoruz. Üstüne işlerimiz kötü. Seçim zamanı yanımızdan ayrılmayan, seçimden sonrada yanımıza uğramayan yetkililere sesleniyoruz. Bize verdiğiniz vaatler, sözler nerde? Kapalı Pazar yeri yapamayacak kadar aciz misiniz? O zaman niye bizden oy istediniz?” diye isyan ettiler.
Pazarda müşteri kıtlığı yaşanırken Fiyatlar geçen hafta ile aynıydı. Portakal, Mandalina, Elma gibi ürünler 1 ile 2 Lira arasından, soğan, patates, 1 liradan satıldı. Balık tezgâhlarında, Hamsi, İstavrit 8 Lira’dan satıldı. (Selçuk Vurucu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here