Cumartesi Pazarı’nda fiyatlar normale döndü

9
Kırklareli Merkezde Karacaibrahim Mahallesinde Cumartesi günleri kurulan pazarda fiyatlar geçtiğimiz hafta sonuna nazaran daha normal bir hal aldığı göze çarptı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Merkezde Karacaibrahim Mahallesinde Cumartesi günleri kurulan pazarda fiyatlar geçtiğimiz hafta sonuna nazaran daha normal bir hal aldığı göze çarptı. Geçtiğimiz hafta sonu domates az olmasına rağmen 4 liradan satılırken bu hafta ise 2,5-3 Lira arasında değişen fiyatlarda satıldı. Ispanak ise 3-4 Lira arasında değişen fiyatlarla tezgâhlardaki yerini aldı. 
* Kış meyveleri tezgâhlarda 
Kış aylarında grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklarda artış olur. Ancak C Vitamini, bu hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Yaz aylarında ise Hava Sıcak olduğundan ve vücudun daha fazla suya ihtiyacı olduğundan kavun, karpuz, üzüm gibi Su oranı yüksek meyveler ön plandadır. Bu sebeple her mevsim için dengeli ve yeterli beslenmek mevsim sebze ve meyvelerini tüketmek ile yakından ilgilidir. Bu hafta özellikle Nar, Armut, Mandalina ve Elma’nın bolca tezgâhlarda olması ve uygun fiyatlardan satışa sunulması pazara alışveriş için gelen vatandaşları da memnun etti. (Serkan koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here