Cumartesi Pazarı’nda bayram sonrası durgunluğu yaşandı

18
Kırklareli merkez ilçede kurulan 2 halk pazarından biri olan Cumartesi pazarında bu hafta bayram sonrası durgunluğu vardı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede kurulan 2 halk pazarından biri olan Cumartesi pazarında bu hafta bayram sonrası durgunluğu vardı. 
Cumartesi günü Karacaibrahim Mahallesi’nde kurulan Pazara vatandaşlar fazla ilgi göstermezken, bir çok pazarcı esnafında tezgahını açmadıkları görüldü. Böyle bir durgunluğu bu hafta beklediklerini söyleyen pazarcılar bayramdan sonraki ilk Pazarlarda böyle bir durgun yaşandığını söylediler. Ramazan Bayramı’na 1 hafta kala 4 defa Pazar kurulduğunu söyleyen pazarcılar şunları belirttiler;
“Bayram sonrası böyle bir durgunluk bekliyorduk. Bayram öncesi vatandaş çok para harcadılar ve bu haftada bu pazarı etkiledi. Birde bayrama 1 hafta kala 4 defa Pazar kuruldu ve insanlar ona göre alışverişlerini yaptılar. Bizler bu pazarın bu kadar durgun geçeceğini tahmin ediyorduk ve bir çok pazarcı arkadaşımız tezgahlarını açmadılar.”
Cumartesi Pazarı’nda durgunluğun yanı sıra bazı meyve sebze fiyatlarında da biraz artış olduğu gözlerden kaçmadı. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here