“Çukurlardan meydana gelen hasarları Kasko karşılamıyor”

14
Trakya’yı etkisi altına alarak hayatı olumsuz etkileyen kar ve buzlanma nedeniyle yollara dökülen tuz ile solüsyon malzemesinin meydana getirdiği çukurlar yer yer 15 santime ulaştı.

 


HABER MERKEZİ
 Bu çukurlar katıksız kum ile doldurulmıştu, yağmurun ardından çukurlardaki kumlar yollara taşarak çukurlar yine boşaldı. 15 santime ulaşan çukurlar araçlara ciddi miktarda maddi hasarlar vermeye başladı.
Araçlarda oluşan bu hasarların büyük bölümünü Kasko’nun karşılamadığını belirten Kırklareli Eski Sanayi Sitesi’nde araç bakım onarım işi yapan Ali usta yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
 “Kar ve buzlanmanın ardından oluşan içi su dolu çukurları göremeyip çukurlara giren araçlarda ciddi hasarlar meydana geliyor. Bu hasarlarında büyük bir kısmını Araç Bakım ve Onarım yerleri ve KASKO karşılamıyor. Bu çukurlara giren araçlarda; Süspansiyon arızaları, Jant yamulması, lastik yarılması, lastik tabanı, rot başlarına ve rotillerde arızalar oluşuyor. Ayriyeten rot başları ve rotiller yapıldıktan sonra rot balans ayarı yapılıyor. Buda araç sahiplerinin cebini yakıyor. Bunları Kasko’nun karşılamaması araç sürücülerini mağdur ediyor.” dedi. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here