Couchsurfing misafirlerimiz artıyor

20
Couchsurfing misafirlerimiz artıyor

Ilimizdeki couchsurfing dostluğuna her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Dünyaca ünlü iletişim sitelerinden www.couchsurfing.org aracılığı ilimizin tanınmış dağcılarından Selçuk Aslan ile bağlantı kuran maceraperestler ilimizde mola vermeye devam ediyor.

‘Couchsurfig’ kelime anlamı ile kanepe sörfü yani gidilen yerdeki site arkadaşında gecelemek anlamına da geliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Alman Motorsikletli maceraperest Nico Ackerrman’ın ardından 23 Kasım Pazartesi günü bisikletli Fransız Samuel Debroise ve Iskoç Mark Russel de ilimizde geceledi. Yaklaşık 3 ay önce Fransa’dan bisikleti ile yola çıkan Samuel Deroise bir çok Avrupa ülkesini bisikleti ile aştıktan sonra Dereköy Gümrük Kapısı’nda şans eseri karşılaştığı Iskoç Mark Russel ile Kırklareli Merkez ilçe girişinde Selçuk Aslan tarafından karşılandı.

Bisikletle yüzlerce kilometre kateden Samuel, yolculuğu boyunca toplamda 13 kilo verdiğini dile getirdi.

Selçuk Aslan ile birlikte Kırklareli’nin muhtelif kafeteryalarında çay içerek uzun uzun sohbet eden maceraperest ikili, geceyi Önadım Gazetesi muhabirlerinden Erhan Baycan’ın evinde geçirdi. Sabahın erken saatlerinde kalkıp ilk önce kahvaltı yapan maceraperestler daha sonra Balaban Bozacısı’nda boza yudumlamayı da ihmal etmedi.

Iskoçya’dan yola çıkan Mark Russel önce Gelibolu’da dedesinin savaştığı yerleri gezdikten sonra Istanbul’a dönerek uçakla Avusturya’ya döneceğini belirtirken, Fransız Samuel Debroise ise Kırklareli’den Izmir’e kadar pedal çevirdikten sonra deniz yolu ile Yunanistan’a geçerek turunu komşu ülkeden devam ettireceğini dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here