Coşkuyla kutlandı

6
Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesi’nde 19 Mayıs 2015 Salı günü saat 09.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Ayçiçek tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan..
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesi’nde 19 Mayıs 2015 Salı günü saat 09.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Ayçiçek tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı” Etkinlikleri Pehlivanköy Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde devam etti. 
Protokol üyelerinin katıldığı ve halkın yoğun ilgisinin olduğu programda günün anlamı hakkında kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Ayçiçek; “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutları canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adımdır. Bu açıdan 19 Mayıs, Cumhuriyet tarihimizin miladıdır. Dünyayı anlamak için, gelişmeleri doğru yorumlayabilmek için, daha çok okumalı, araştırmalı, sahip olduğunuz bilgiyi sürekli güncellemeli, yeteneklerinizi geliştirmelisiniz” dedi.
Ayçiçek, ayrıca konuşmasında bu seneden itibari ile başlayacakları ve gelecek sene hız verecekleri Okuma-Yazma Seferberliği planladıklarını ve Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile ilçede Okuma-Yazma bilmeyen herkese ulaşmayı ve Okuma-Yazma öğretmeyi hedeflediklerini söyledi. Program liseli gençler arasında Atletizm Yarışmaları yapılması ve bu yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Program şiirlerin okunması ve öğrencilerin halk oyunları gösterilerinin ardından son buldu. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here