Çorlu’nun vergi rekortmeni kurumları Ödüllendirildi

18
Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Çorlu’nun, Trakya’nın en kolay
ulaşılabilir yeri olması nedeniyle Türkiye’deki önemli sanayi
kuruluşlarını barındırdığını belirterek, ‘’ bu bölgede toplanmış
durumda’’ dedi.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası, ilçede yüksek düzeyde vergi veren kurumları ödüllendirdi.
Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Çorlu TSO Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, Çorlu’nun, Türkiye’nin en önde gelen ilçesi olduğunu kaydetti.
Çorlu ve civarında yıllar önce tarım ve hayvancılığın önemli bir geçim kaynağı olduğunu ama bugün bölgeye bakıldığında sanayi ve üretimin ön plana çıktığını kaydeden Kemelek, ‘’Çorlu, Trakya’nın en kolay ulaşılabilir yeri olduğundan Türkiye’deki önemli sanayi kuruluşları bu bölgede toplanmış durumda. Bu bölgenin kalkınmasında ve bu kadar önemli bir yere sahip olmasındaki nedenlerin başında sanayi geliyor. Yani sanayi bizim velinimetimiz’’ dedi.
Vali Kemelek, bölgedeki sanayinin çevreye verdiği olumsuz etkilere de değinerek şunları kaydetti:
 ‘’Tabii ki sanayinin kirlilik gibi bölgemize getirdiği birtakım olumsuz yönleri de var. Ama bugün bakıldığında, sobadan çıkan duman bile belli bir oranda çevreyi kirletiyor. Hemen, hemen bölgemizdeki bütün fabrikaların arıtmaları var ve bunların çalıştırıldığını elimize gelen raporlar halinde görüyoruz. Ancak, bölgemizde bulunan 16 belediyenin hiç birisinde arıtması yok.’’
“Küresel krizi atlatan 14 ülkeden biriyiz’’
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Tanıl Küçük de, Çorlu TSO’nun çok önemli bir yere sahip olduğunu ve önemli projelere imza attığını söyledi.
Türkiye’de, kadın istihdamının hızla artırılması gerektiğini de ifade eden Küçük, şöyle devam etti:
‘’Çorlu TSO, bizim için son derece önemli ve bölgede önemli projelere imza atıyor. Çorlu TSO’nun başındaki yönetim kurulu üyesinin de bir kadın olması ayrıca sevindirici. Ülkemizde sanayicinin birçok sorunu var. Ama bizim isteğimiz, ülkedeki kadın iş gücünü çoğaltarak kadın istihdamını daha da artırmak.
Küresel krizi atlatarak geride bırakan 14 ülkeden biriyiz. Büyüme tempomuz arttı. Ülkemizde vergisini ve primlerini devlete tam ve düzenli olarak ödeyenlerin mutlaka ödüllendirilmesi lazım.’’
Törende daha sonra, 2008 yılı gelirlerinden 2009 yılında yüksek düzeyde kurumlar vergisi veren şirketlere ödülleri verildi.
Törene, Tekirdağ Milletvekilleri Enis Tütüncü, Kemalettin Nalcı ve Tekirdağ Vergi Dairesi Başkan Vekili Abdülhamit Atlı ile Çorlu TSO üyeleri katıldı. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here