Çorlu’dan kısa kısa

16
*Belediye Başkanı, çalışmaları yakından inceledi 
HABER MERKEZİ
Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri, Ekim ayı ek meclis toplantısının yapılmasının ardından belediyenin çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Baysan, başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri, peyzaj çalışmaları devam eden tarihi belediye binası, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tesislerinde bulunan mini hayvanat bahçesi, seralar, şehir mobilyalarının üretildiği marangoz atölyesi, depolar ve santral kavşağı otoparkında incelemelerde bulundu. Restore edilen tarihi belediye binası ve santral kavşağı otoparkı, peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete sunulacak.
*Otopark Çalışmaları devam ediyor 
Çorlu Belediyesi tarafından yapılan 151 araç kapasiteli 3 katlı yer altı otoparkının çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, katlı yer altı otoparkına giderek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Baysan, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci ve belediye personelinden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Geçtiğimiz günlerde otoparkın üst kısmı zemin taşları ile kaplanmıştı. 1.659 metrekarelik bir alanda ise kauçuk zemin kaplaması yapılmaya başlandı. Gemi figürlü dört kaydıraklı oyun grubu, 2 adet figürlü tahterevalli, iki süslü salıncak kuruldu. Söz konusu çalışmalar kapsamında ayrıca aydınlatma direkleri, banklar, kamelyalar kurulacak ve otopark alanı yeşillendirilecek. Peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından katlı yer altı otoparkı ve park alanı halkın hizmetine sunulacak.
* Cadde ve sokakların temizlenmesini sağlayan ihale süreci tamamlandı
Çorlu sınırları dâhilindeki 26 mahallenin her türlü kamu kurum ve kuruluşlarının evsel atıklarının toplanmasını ve cadde ve sokakların temizlenmesini sağlayan ihale süreci tamamlandı. Söz konusu ihale 1.096 gün süreyle Çorlu’nun mahallelerinde toplanan çöplerin, şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan çöp toplama alanına nakledilmesinin yanı sıra cadde ve sokaklar el ve vakumlu süpürge makineleri ile süpürülmesini, konteynırların özel bir araçla yıkanarak dezenfekte edilmesini, konteynırların çevresinin temizlenmesini, yollarda bulunan eski ev eşyalarının, ağaç dallarının toplanmasını, pazaryerlerinin temizlenmesini kapsıyor. Yaklaşık maliyeti 44.161.312,36 TL olan ihale, yapılan değerlendirmede KİK tarafından da alınan karara istinaden 36.981.500,00 TL teklif veren Ortem Temizlik İnş. Taah. Hafr. Nakl. Müh. Müşv. Tic. Ve San. Ltd. Şti.’ne verildi. İlk gün vardiya başlangıcında kurban kesildi. Yüklenici firmanın hizmetlere başlamasının ardından Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci ve yeni Temizlik İşleri Müdürü Cahit Kurt, temizlik hizmetlerinde kullanılacak iş makinelerinin bulunduğu şantiye alanında incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı Demirci temizlik işlerinin faaliyetlerinin Çorlu şehir merkezinde olduğu kadar yeni mahallelerde de etkin ve verimli bir şekilde verileceğini belirtti.
Yeni Personel Durumu
 -1 Adet Çevre Mühendisi (Müdür)      
 -4 Adet Kontrolör   
 -35 Adet Şoför (E Sınıfı Ehliyetli)     
 -4 Adet Operatör   
 -60 Adet Atık Toplama İşçisi    
 -83 Adet Mevkici
 -3 Adet Büro Elemanı
Yeni Makine Teçhizat Durumu;
-2 adet Büyük Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu Kayık kazan tertibatlı,13+1,5 m3 kapasiteli otomatik yüklemeli
-6 adet Büyük Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu 13+1,5 m3 kapasiteli otomatik yüklemeli
-4 adet Küçük Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu 7+1 m3 kapasiteli otomatik yüklemeli
-1 adet Konteynır Yıkama Makinesi
-1 adet Damperli Çöp Top. Aracı 3 m3 kapasiteli
-1 adet Büyük Süpürge Makinesi 4 m3 çöp toplama hazneli
-2 adet Orta Süpürge Makinesi 1 m3 çöp toplama hazneli
-1 adet Küçük Süpürge Makinesi 0,1 m3 arası çöp toplama hazneli
-2 adet Damperli Kamyon 5 ton kapasiteli
-2 adet Kontrol Aracı (2 Pick-up) 
-1 adet Damperli Elektrikli Kasalı Çöp Top. Aracı 1,5 m3 kapasiteli (Kadri Sinici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here