Çorlu Zabıtası denetliyor

17
Tekirdağ’ın Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, lokanta, pastane döner ve köfte satışı yapan iş yerlerini gezerek denetim yapıyor.
HABER MERKEZİ
İlçe genelinde denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, lokanta, pastane, döner ve köfte satışı yapan işyerlerinde “İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı” ve bağlı oldukları esnaf odasından alınmış “Fiyat Tarife”sinin bulunup bulunmadığını kontrol ediyor. 2010 yılında döner ve köfte satışı yapan işyerlerini gezerek, yetkili kişilere döner ve köftelerin ölçü aletleriyle tartılarak tarifede belirtilen gramaj ve birim fiyat ile satılması yönünde uyarılarda bulunan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu husustaki yükümlülüklerini yerine getirmeyen işyerlerinde Çorlu Belediyesi Zabıta Yönetmeliği’nin 20. Maddesinin, 10. Fıkrası uyarınca tespit tutanağı tutarak cezai işlem uyguluyor. Ayrıca gıda satışı yapılan işyerlerinde, halkın sağlığını korumak adına, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri inceleniyor.
 Zabıta ekiplerinin yaptığı denetimler hakkında açıklamalarda bulunan Zabıta Müdürü Birol Uçar; “Vatandaşların döner ve köfte satışı yapan yerlerle ilgili gramaj konusunda talepleri oldu. Bizler de bu sorunun çözümü konusunda çalışmalar yaptık. Döner ve köfte satışı yapan işyerlerinin fiyat tarifelerini dükkânlarının duvarlarına vatandaşların görebileceği şekilde asmaları ve döner ve köfteleri tarifelerde belirtilen gramajda satmaları konusunda yazılı olarak uyarmıştık. Bu konudaki uyarılarımızı dikkate almayan esnaflar hakkında cezai işlem yapılıyor. Ayrıca İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı ve Fiyat Tarifesi kontrolleri de yapılıyor" diye konuştu. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here