Çorlu TSO’nun performans puanı 2’den 5’e çıktı

12
*Trakya Bölgesi’nin ilk Akredite Odası Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Akreditasyon Denetimi sonunda yine farkını gösterdi.

HABER MERKEZİ
01 Eylül 2005 tarihinde TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alarak Trakya Bölgesi’nde bir ilki
Gerçekleştirerek ilk Kalite Yönetim Sistem Belgesi’ne sahip Oda olan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) 12 Mayıs 2006 tarihinde de Bölgesinin ilk Akredite Odası olma unvanını elde etmişti.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin; Odaların, AB üyesi ülkelerdeki odaların standartlarında hizmet sunan bir yapıya kavuşmalarını sağlayacak çağdaş bir yönetim ve kurumsal kapasite oluşturulması çalışmaları kapsamında geliştirdiği Oda Akreditasyon Modeli uygulamasıyla; Odaların ve Borsaların sundukları hizmetlerin kalitesinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amaçlanmıştır.
* Çorlu TSO, bir yılda 2 puandan 5 puana çıktı
Çorlu TSO Başkanı ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkan Yardımcısı Özlem Yemişçi;
“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Denetimi kapsamında Odamızın denetimi, 24 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirildi. TSE İstanbul Sistem Personel Belgelendirme Müdürlüğü Eğitmeni ve Başdenetçi A.Gülhan Yüzereroğlu ve TOBB Akreditasyon Kurul Sekreteri Ş. Sibel Aygün tarafından gerçekleştirilen denetimimiz sonunda; Akreditasyon kriterlerine göre odamız gösterdiği performans doğrultusunda,  geçmiş denetiminde 2 puan aldığı ve Denetçilerimizin başka Odalarda 2 puanlık performansın ilk kez 5 puana çıkmasına şahit olduklarını ifade ettikleri; Çorlu TSO 2010-2013 Stratejik Planı’ndan 5 tam puan, Haberleşme, Yayınlar ve İnsan Kaynakları Standard maddelerinden 4 puan alarak akreditasyon denetimin de odamızın bir yılda ki üstün performans başarısını belgelemiş olduk. 3 yıl süresince tekrar akredite edilen Odamızın üst yönetimine ve personelimize teşekkür ederim” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here