Çorlu Kent Konseyi? Genel Kurul Toplantısı yapıldı

10
Çorlu Kent Konseyi? Genel Kurul Toplantısını 2 Ekim 2014 tarihinde Çorlu Belediyesi Eğitim Salonu’nda yaptı. 
HABER MERKEZİ
Çorlu Kent Konseyi? Genel Kurul Toplantısını 2 Ekim 2014 tarihinde Çorlu Belediyesi Eğitim Salonu’nda yaptı. Toplantı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Kent Konseyi Başkanı Ramadan Cesur’un konuşmasının ardından Çorlu Kent Konseyi Yönergesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra Kent Konseyi Çalışma Grubu Başkanları söz alarak çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptılar.
Eğitim, Kültür ve Sanat Çalışma grubu adına Komite Başkanı Mehtap Petek, ekibiyle birlikte son bir yıldır yapmış oldukları; 1 konferans, 18 Eğitim Semineri, 2 sanat sergisi, 1 panel, 1 Halk Müziği Konseri ve 5 Sanat Müziği Konseri ve diğer çalışmaları hakkında sunum yaparak "Yaptıklarımız Çorlu’muza hizmet için yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.
Turizm ve Tanıtma Çalışma Grubu adına Komite Başkanı Murat Çolak, Çorlu’nun tanıtımı hakkında gerçekleştirmek istedikleri projeleri açıkladı.
Trafik ve Alt Yapı Çalışma Grubu adına Komite Başkanı Engin Bıçakçı, Çorlu’nun tarfik sorunları ve alt yapının durumu hakkında hazırladığı sunumunu yaptı.
Afet ve Kriz Yönetimi Çalışma Gurubu adına Komite Başkanı İlhan Kurt, olası bir afet durumunda ne tür önlemler alınabileceği hakkında açıklamalar yaptı.
Toplum ve Sosyal Dayanışma Çalışma Gurubu adına Komite Başkanı Hasan Öztürk, toplumsal olaylar ve Çorlu’daki sosyalleşme, gereken önlemlerin alınması için neler yapılabileceği ile ilgili açıklamalar yaptı.
Kadın Meclisi Çalışmaları hakkında Meclis Başkanı Selda Er, Çorlu’da yaşayan kadınlar için yapmak istedikleri projeleri açıkladı.
Engelliler Meclisi Çalışmaları hakkında Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, Çorlu’da yaşayan engellilerin durumu, engelsiz yaşam alanlarının oluşumu, engelliler için yapmak istedikleri projeleri açıkladı. (a.c.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here