Çorlu Belediye Meclisi toplandı

17
Tekirdağ’ın Çorlu Belediye Meclisi’nin, Aralık Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın yönetiminde yapılan Meclis Toplantısı’nda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
HABER MERKEZİ
* Yönetmeliklerle ilgili gündem maddeleri görüşüldü
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda Disiplin Amirleri Yönetmeliği’nin kabulünü, Sicil Amirleri Yönetmeliğinin ise kaldırılmasını kapsayan maddeler, meclisçe yapılan değerlendirmeler sonucunda kabul edildi.
* Kadro Unvan ve Derece Değişiklikleri görüşüldü
Çorlu Belediyesi’nde görev yapmakta olan personelin kadro ve derece değişikliği yapıldı. Çorlu Belediye Meclisi’nin, Ekim ayı olağan toplantısında almış olduğu 2011/199 sayılı meclis kararına askı süresi içinde yapılan itiraz dilekçesi değerlendirildi. Karatepe’de yapılması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi’yle ilgili imar plan değişik kararının belediye meclisi tarafından iptal edilmesinden dolayı, Ekolojik Enerji firmasının itirazı değerlendirildi ve İmar Komisyonu’na havale edildi.
* Kültür Varlıkları’nın korunması için Katkı Payı alınacak
Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından Çorlu Kalesi’nin koruma altına alınmasının ardından, yasal yükümlülük gereği koruma amaçlı imar planı hazırlanması için katkı payı alınması konusu görüşüldü. Çorlu Kalesi’yle ilgili koruma alanı imar planının hazırlanması amacıyla, İl Özel İdaresi’nin Kültür Varlıkları’nı koruma amacıyla ayırmış olduğu fondan katkı payı alınması hususu kabul edildi.
* Türkgücü Köyü sokak isimleri hususu görüşüldü
Türkgücü Köyü mücavir yerleşim alanları cadde ve sokak isimlerinden “Trilyo” ismiyle verilen cadde ve sokak isimlerinin yeniden değerlendirilmesi hususu Cadde ve Sokak isimleri komisyonuna havale edildi.
* Belediye Başkanı’na yetki verildi
Velimeşe Belediyesi’nin talebi doğrultusunda, bu beldenin giriş yolunun Çorlu Belediyesi’nin araç ve ekipmanlarıyla asfaltlanması konusunda protokol imzalanması amacıyla Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’a yetki verildi.
* İmar Plan ve Komisyon Raporları okunup, kabul edildi
İmar Plan ve Komisyon raporlarıyla ilgili gündem maddeleri Belediye Meclis Üyesi Fatma Gürel tarafından okundu. İmar plan değişiklik talepleri değerlendirilmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. İmar Komisyonu’nun almış olduğu tavsiye niteliğindeki kararlar ise Belediye Meclisince kabul edildi.
* Yeni Futbol Sahası’nın ismi belirlendi
Çorlu Belediyesi tarafından Hatip Mahallesi’ndeki Kültür Merkezi’nin arkasında yapılmakta olan stada, “Çorlu Belediyesi Şehir Stadı” ismi verilmesi hususu meclisçe yapılan değerlendirilmelerin ardından kabul edildi. Çorlu Belediyesi Şehir Stadı tamamlanıp hizmete sunulduktan sonra yerel spor kulüplerinin ve köy takımlarının maçlarına ev sahipliği yapacak. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here