Çöp konteynırları sağlığı tehdit ediyor

19
Kırklareli merkezde bulunan kapaksız çöp konteynırları, hava sıcaklıklarının artmasıyla pis koku salmaya başladı ve insan sağlığını tehdit ediyor.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Adliye Sarayı arka kapsının yanında ve karşısında bulunan çöp konteynırlarından etrafa yayılan pis kokular vatandaşları rahatsız ediyor.
Sokak üzerindeki diğer çöp kutuları başta olmak üzere bütün çöp kutularının tam olarak boşaltılmadığını söyleyen vatandaşlar, havaların ısınmasıyla birlikte yaşananların tam bir çileye dönüştüğünü öne sürdü.
Bazı çöplerin Kırklareli Belediyesi temizlik işçileri tarafından tamamen temizlenmeyen çöp kutularından pis kokuların geldiğini söyledi.
Çöp kutularının kapaksız olması dolayısıyla sokak hayvanlarının poşetleri sağa sola saçtığını ifade eden vatandaşlar, aynı zamanda bu tür yerlerin birer mikrop yuvası haline dönüştüğünü de belirtti.
Sıcak havalarda etrafa yayılan kokulardan dolayı balkona çıkamadıklarını, evlerinde cam ve kapı açamadıklarını ifade eden vatandaşlar, pis kokunun ve etrafa saçılan mikropların önüne geçilmesi için tüm çöp kovalarının çevresinde ilaçlama yapılması gerektiğine dikkat çekti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here