Çok yazdık bizde ara vermek isteyelim mi?

14
Gerek yerel gerek ise ulusal basın kuruluşlarının amaçları, il ve ilçeler ile sorumluluk bölgesinde meydana gelen olayları, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerin faaliyet ve programları ile ilginç olan olayları vatandaşlar ile en doğru bir şekilde gerek görsel gerekse yazılı olarak paylaşmak.
Basın kuruluşlarının il, ilçe yada sorumluluk bölgelerinde çalışan basın mensuplarının ise görevi ve sorumlulukları daha fazla. Kiminin günlük çıkması gereken bir gazeteye haber bulması gerekirken, kimi haftalık, kimi de aylık… Hal böyle olunca sorumluluk da bir hayli artıyor. Özellikle Kırklareli merkez ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarının ise işi daha zor. Haber bulmak, haberi en doğru şekilde vatandaşla paylaşmak…
Kamu kurumlarının ağzı bağlanmış, bıçak açmıyor. Kimisi haberlik bir faaliyet yok diyor, kimisi de gazetelere çok çıktıklarını ve ara vermek istediklerini söylüyor.
Bu söylenen kendi istekleri mi? Yoksa baskı altında oldukları için mi? Kırklareli’de bir kurumdan bundan yaklaşık 2 yıl öncesine kadar her gün bir haber çıkarken, yapılan atamaların ardından Kırklareli’ye gelen yetkililer, üzerlerindeki çekingenliği mi atamadı. Yada göreve başlar başlamaz baskı altına mı alındı…
Kimi Özel Kalem’de takılırken, kimi ise sekretere. Kimi de kimsesizliğe… Çalışmaktan oturmayı bile unutan, çalışmaktan kalkmayı bile unutanlar var… Gelsin çaylar, gitsin kahveler olanları da tabi..
Haaa birde çok çalışmaktan kuruma gitmeyi de unutanları var. Kırklareli Bakanlıkların Cezaevi olarak gördüğü bir İl mi yoksa? Kırklareli’nin Kofçaz’ı olduğu gibi…. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here