ÇOK GÜZEL HAREKETLER

35
Kesimoğlu, Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri ile birlikte AK Parti ve MHP’yi ziyaret etti.
* İlk olarak, Özel İdare İşhanı’ndaki AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve ekibi, İl Başkanı Alper Çiler ve yönetimini kutladı. Kesimoğlu; “Kırklareli söz konusu olduğunda, gerisi teferruattır” dedi.
Şenol Goncagül
Selçuk Vurucu
Kırklareli siyaset tarihinin önemli günlerinden birisini dün yaşadık! CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, beraberindeki Başkan Yardımcıları Tahsin Gencay, Fettah Aygün ve CHP’li Belediye Meclisi Üyeleri ile birlikte AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’na nezaket ziyaretinde bulundu. Ardından da, MHP Kırklareli İl Başkanlığı’na giderek, kongre sonrası kutlamada bulundu.
* Örnek bir tablo yaşandı
AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı Binası’na gelen Kesimoğlu ve beraberindekiler, İl Başkanı Alper Çiler, İl ve İlçe yöneticileri ile AK Parti Belediye Meclisi Üyeleri tarafından karşılandılar. Espriler havada uçuştu. Güzel temennilerde bulunuldu. Gazeteci Cengiz Uçar’ın; “Böyle bir ziyaret, hatırladığım kadarı ile ilk kez yaşanıyor” ifadelerine cevap veren Kesimoğlu ve Çiler; “En azından biz yakın bir zaman için ilk kez yaşıyoruz” cevabını verdiler.
* Olması gereken buydu
Siyasette uzun yıllar boyunca bulunduğunu belirten Kesimoğlu; “Siyasetin okulu yoktur derler. Biz okulunu da okuduk ama orada okuduğumuz ile reelde yaşanan çok farklı şeyler. İl Başkanı kardeşimi, seçildiği zaman da arayıp kutlamıştım. Bunlar demokrasinin güzel yönleri. Biz, Belediye Başkanı olduktan sonra parti rozetimizi çıkarttık. Kırklareli söz konusu olduğunda da, gerisi teferruattır” dedi.
* “El birliği ile örnek bir Kırklareli”
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun kendilerine yaptığı ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren AK Parti Kırklareli İl başkanı Alper Çiler; “Sayın başkanımızın ve CHP’li Meclis Üyeleri’nin ziyaretleri bizleri mutlu etti. Bu iletişim sürekli olarak köprü halini almasını diliyoruz. Bu arada da, Karahıdır Korusu ‘ nun kullanım hakkının belediyeye tahsisinde önemli adımları attık. İçme suyu konusunda da gerekli temasları yapıyoruz” dedi.
* “Orası hepimizin malı”
Karahıdır Korusu’nun 29 yıllığına kullanımının alınmasında AK Parti’den önemli destek geldiğini, manganlı su döneminin kapanması için verilen desteğin de sevindirici olduğunu belirten Kesimoğlu; “O koru Kırklareli halkının. 29 sene sonra belediyede kim olur? Ne olur? Bunu bilemem ama, orası yine de Kırklareli halkının olur. Manganlı suya son vermek üzere gerekli girişimlerimiz oldu. O iş olumlu sonuçlanacak” dedi.
* “3 dönem daha buradayım”
AK Parti İl Başkanlığı ve Belediye Başkanlığı koltuklarında zamanla farklı isimlerin oturacağını ama Kırklareli için yapılan hizmetlerin baki kalacağını belirten Mehmet Siyam Kesimoğlu, o arada espriyi de patlattı. Kesimoğlu; “Bu arada da, 3 dönem belediye bende. Sonrası için elbette ki başkasına geçecektir” dedi.
* “Mehmet Hilmi Çiler’e büyük ilgi”
Ziyarette hazır bulunan, Kırklareli yakın siyaset tarihinin önemli ve MARKA isimlerinden belediye meclisi üyesi Av Mehmet Hilmi Çiler, başkan Kesimoğlu ‘ dan övgüler aldı. Kesimoğlu; ”Gençlik ve heyecanın, tecrübe ile birlikte hizmette yerini alması önemli. Alper kardeşim genç ama babası önemli bir tecrübeye sahip. Bu ikilinin Kırklareli ‘ ne önemli hizmetler vermesi kaçınılmaz” dedi.
* “Çizgimi bozmadım, bozmam da”
Bir gazetecinin; “AK Parti’ye transfer izlenimlerini veren bir tablo var” şeklinde espri yapmasının ardından espri ile karşılık veren Kesimoğlu; “Allah yazdıysa bozsun! Siyasette bunca zamandır kaybettiğim de olmuştur. Ama çizgimi hiçbir zaman bozmadım. Herkes kendi partisinde ve çizgisinde bu memlekete hizmet verebilir” dedi.
Kesimoğlu ve beraberindekiler, daha sonra da MHP İl Başkanlığı’na ziyarette bulundular…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here