ÇOGEP Projesi Kapsamında Çanakkale’ye Gezi düzenlendi

31
Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü…
HABER MERKEZİ
Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü “ Yaylada Buluşalım” isimli proje ile dezavantaj içerisinde yaşamını sürdüren Roman vatandaşlarımızın çocukları ile kente göç ile gelmiş, uyum sağlamada zorluk çeken çocuk ve gençlere yönelik kültürel kaynaşmanın arttırılması amacıyla Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği 50 öğrenciye; 27 Eylül 2014 Cumartesi günü, günü birlik Çanakkale Gezisi düzenlendi.
Geziye; Tevfik Fikret Yatılı Bölge Ortaokulu, Kocahıdır Meslek Teknik ve Anadolu Lisesi ile Mimar Sinan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan öğrenci grubu Çanakkale’de gezi rehberi eşliğinde; 57. Alay Şehitliği, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Çanakkale Anıtı ile Truva tarihi kenti gezildi. Geziye katılan tüm öğrencilere İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü hediyesi olarak tişört, şapka ve şemsiye dağıtıldı. Geziye İl Emniyet Müdürlüğünü temsilen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Tarık Arın ve şubede görevli personel ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği öğretmenler katıldı. (Savaş Eskici).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here