Çocukların Okuma Bayramı coşkusu

26
Kırklareli Ziya Gökalp İlköğretim Okulu tiyatro sahnesi minik yetenekleri ağırlamaya devam ediyor. 1/ B sınıfı öğrencileri 13 Mayıs 2010 Perşembe günü öğretmenleri Teoman Gülşen yönetiminde saat 15.00’da “Okuma Bayramı “etkinliği düzenlediler.

HABER MERKEZİ
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerden Furkan Özçetin “Hoş geldin” adlı şiirini seslendirdi. Akabinde ise bir grup Öğrenci yıl boyunca gördükleri dersleri, şiirler okuyarak anlattılar. Berke Baş’ın “Obur” adlı monologu’nun ardından Simge Ünal Biricik Öğretmenim” adlı, Canan Karabacak “Atatürk”, Hafsa Badana ise “Canım Annem” adlı şiirlerini okudular.
Şiir ziyafetinin ardından Dila Çakılıkaya ile Utku Özcan ikilisi “Cukço” adlı oyunlarını sahnelediler. Oyunun akabinde ise tekrar Yunus Emre Sanık “Okuma Bayramı”, Sıla Sayım “İki Yuva”, Can Başaran adlı Başaran ise “hem Okudum, Hem Yazdım” adlı şiirlerini okudular.
Program Miniklerin koro halinde “Bir Dünya Bırakın” , “Yarmaz Çocuk” adlı şarkıyı seslendirmesiyle daha da renklendi. Müzik şöleninden sonra ise Cenker Sağlamcı ve Enes Kerem Yeşil “Şakacı” oyun ile davetlilere neşeli dakikalar geçirttiler.
Oyundan sonra Bir grup öğrenci tarafından Meslek tanıtımı yapıldı. Gizem Küçük’ün “Okul Adlı” şiirinin ardından Enis Sezer “İçi Duman Dolu Çocuk” adlı sigaranın zararlarını anlatan monologuyla velilerine ders verdi.
Bu anlamlı monolog’un akabinde Dila Çakılıkaya “Sınıfımı Geçtim Pekiyi İle”, Ergin Yemez “Okulumuz”, Özkan Şahin “Okulumu Seviyorum”,  Göktuğ Kayışoğlu ise  “Türk Çocuğu” isimli şiirlerini seslendirdiler.
Sonrasında iseYunus Emre Sanık, İlkay Evren, Göktuğ Kayışoğlu, Furkan Öcçetin, Dilan Kaya, Büşra Yenibal, Sıla Sayım “Tutumsuz” adlı oyunu başarılı bir şekilde sahnelediler. Miniklerin tüm marifetlerini sergilediği program son olarak “Delisin” ve “Fidayda” adlı şarkılı gösterilerle son buldu. (d.a.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.