”Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı Projesi”

13
Kırklareli’nde proje kapsamında sokakta yaşayan ve suç işlemeye meyilli olan çocuklar mesleki eğitimler kapsamında Sıcak Mutfak Aşçılığı Kursu verilerek istihdam edilecekler.

 
İş-Kur ve Emniyet Genel Müdürlüğü öncülüğünde tüm yurtta başlatılan ”Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı Projesi” kapsamında Kırklareli’ndeki sokak çocukları da mesleki eğitimden geçirilecek. Proje kapsamında bulunan 13 çocuğa Sıcak Mutfak Aşçılığı Kursu verilerek istihdam edilmek isteniyor.
Projeye destek veren, Kırklareli Emniyet Müdürlüğü, Kırklareli Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Kırklareli Sağlık Müdürlüğü, Anadolu Ajansı ve İş-Kur Kırklareli İl Müdürlüğü temsilcileri 10 Mayıs 2010 Pazartesi günü Valilik Toplantı Salonu’nda projeyi görüştü.
Toplantı da çocuklara İş-Kur İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde 180 saatten oluşan Sıcak Mutfak Aşçılığı Kursu’nun düzenlenmesi kararı alındı.
17 Mayıs’ta Endüstri Meslek ve Anadolu Meslek Lisesinde düzenleneceği kararı alınan toplantı da, çocuklara sosyal aktiviteler maksadıyla belirli aralıklarla sinema, piknik, gezi gibi etkinliklerinde yer almasına karar verildi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here