“Çocukların mutlu geleceği için “Umut Yıldızı” projesi

29
“Çocukların mutlu geleceği için “Umut Yıldızı” projesi

Iş-Kur ve Emniyet Genel Müdürlüğü öncülüğünde tüm yurtta başlatılan ”Çocukların Mutlu Geleceği Için Umut Yıldızı Projesi” kapsamında Kırklareli’ndeki sokak çocukları da mesleki eğitimden geçirilecek. Projeye destek veren kurumların arasında Anadolu Ajansı’da yer alıyor.

 Projeye destek veren, Kırklareli Emniyet Müdürlüğü, Kırklareli Sosyal Hizmetler Il Müdürlüğü, Kırklareli Sağlık Müdürlüğü, Anadolu Ajansı ve Iş-Kur Kırklareli Il Müdürlüğü temsilcileri, Kırklareli Iş-Kur Il Müdürlüğü toplantı salonunda projeyi görüştü.

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdür Engin Duraker, burada yaptığı konuşmada, projenin çok kapsamlı ve önemli bir proje olduğunu belirtti.

Projenin toplumdan kopmuş çocukları yeniden topluma kazandırmak açısından önemli bir görevi yerine getireceğini ifade eden Duraker, ”Bu çocuklarımıza sahip çıkmazsak bunların yüzde 90’ı suç işleyecekler” dedi.

Iş-Kur Kırklareli Il Müdürü Hasan Aksoy ise sokak çocuklarına 6 aylık eğitim verilebileceğini ve projede yer alan çocukların ilk etapta mesleki kurs olarak aşçılık kursuna tabi tutulabileceklerini bildirdi.

Toplantı, yeniden toplanarak projenin daha ayrıntılı görüşülmesi kararı alınmasının ardından son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here