“Çocuklara verilen harçlık çalışma hayatlarında maaşı iyi yönetmeye yardımcı olur”

23
Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Mustafa Dalcalı Ortaokulu’nda öğrenci velilerine yönelik Bütçe konulu konferans verildi.
HABER MERKEZİ
Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin “Bütçemi Yapıyorum” projesi kapsamında 21 Ocak 2013 Pazartesi günü saat 11.00’da Mustafa Dalcalı Ortaokulu’nda öğrenci velilerine yönelik Bütçe konulu konferans verildi.
Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde görevli Psikolog Fulya Mert’in verdiği konferansta çocuklara verilen harçlığın önemi ve miktarı konularında çeşitli bilgiler verildi.
Çocuklara verilen harçlığın çalışma hayatlarında alacakları maaşı iyi yönetebilmek açısından son derece önemli olduğunu belirten Mert;
“Ailenin çocuklarına ne zaman ve ne kadar harçlık vermesi gerektiği çok önemlidir. Aileler çocukların her ihtiyaçlarını karşıladıkları halde harçlık vermeme taraftarı olabiliyor. Çocuklarımıza küçük yaştan itibaren harçlık vererek çalışma hayatlarında alacakları maaşı iyi değerlendirmeleri konusunda son derece önem arz ediyor. Çocuk yaşta harçlığını iyi değerlendiren bir kişi çalışma hayatında aldığı maaşın değerini bilerek ona göre harcama yaparlar. Çocuklarımıza gerektiği kadar harçlık vermeliyiz ne fazlası ne eksiğini. Ayrıca bir çocuğu yapılabilecek en büyük kötülük her istediğini alarak onu hayalsiz bırakmaktır” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here