Çocuklar tehlikelere karşı uyarılıyor

14
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde, çocukları sokakta bekleyen tehlikelerden koruma ve mücadele amacıyla oluşturulan ”Dost Eli Projesi” kapsamında öğrencilere karşılaşabileceği tehlikeler hakkında bilgiler verildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliği ile birlikte planlanan “Dost eli Projesi” kapsamında; çocuklarımızı sokakta bekleyen muhtemel şiddet ve şiddet içerikli olaylara yönelik koruyucu ve önleyici önlemleri, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Kırklareli merkezdeki İlköğretim 4., 5. ve 6. sınıfları kapsayacak şekilde seminerler düzenleniyor.
Bu program kapsamında Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu’nda 13 Aralık 2011 Salı günü 14.00-15.00 saatleri arasında Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Sosyal Hizmetler Birim Amirliğinde görevli Polis Memuru Sosyolog İsmail Fersiz ve Psikolog Şeyda Harika Peker tarafından öğrencilere bilgiler verildi.
Psikolog Şeyda Harika Peker ilk olarak öğrencilere “Öfke ve Kontrolü”  konusunda bilgiler verdi. Öfkenin nasıl kontrol edilebileceği ve edilememesi halinde ortaya çıkacak sorunlar hakkında açıklamalarda bulundu. 
Fersiz, konuşmasında polisin vatandaşın can, mal ve güvenliğini sağladığını belirtti. Günün 24 saatinde polisin var olduğunu bildiren Fersiz, yapılan her şakanın boyutlarına dikkat edilmesi gerektiğini ve hiç bir suçun cezasız kalmayacağını aklımızdan çıkarılmaması gerektiğini kaydetti.
Bilgilendirmenin sonunda öğrencilere çizgi film karakterlerinin içerisinde yer aldığı film ile “Türk Polisi” kısa film izletildi.
* “Eğitimler devam edecek”
Proje kapsamında; bugün saat 11.00-12.00’da Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu’nda, saat 14.00-15.00’da TOKİ Ahmet Cevdet Paşa İlköğretim Okulu’nda, 20 Aralık 2011 Salı günü 13.00-14.00’da Mustafa Dalcalı İlköğretim Okulu’nda eğitim verilecek. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here