Çocuklar Polis Amcaları ile uçurtma uçurdular

15
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” (ÇOSGEP) Projesi kapsamında 25 Eylül 2014 Perşembe günü saat 12.30’da “Uçurtma Şenliği düzenledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” (ÇOSGEP) Projesi kapsamında 25 Eylül 2014 Perşembe günü saat 12.30’da “Uçurtma Şenliği düzenledi. 
Çocukların kötü alışkanlıklardan korunması ve okula olan ilgilerinin artması amacıyla Polis Evi Yazlık Tesisleri’nde düzenlenen şenlikte çocuklar gönüllerince bir gün geçirdiler. İlk olarak yakılan mangalda pişirilen Sucuk-Ekmek ve Ayran çocuklara ikram edildi. Daha sonra yaklaşık 100 çocuğa uçurtma dağıtıldı. Dağıtılan uçurtmalar polis ekiplerinin yardımıyla uçurtmalarını uçurttular. Bir hayli neşeli geçen günün ardından bir açıklama yapan Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Tarık Arın, özellikle dezavantajlı çocuklara büyük önem verdiklerini çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için böyle etkinliklerin devam edeceğini söyledi.
Ekim Ayında da Şehir dışı gezilerinin olacağını söyleyen Arın şunları kaydetti;
“Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü olarak ÇOGEP Projesi kapsamında yapılacak olan etkinliğinin bir bölümünü bugün gerçekleştiriyoruz. Bugün Çocuklarımızla birlikte piknik yaptık ve daha sonra uçurma şenliği düzenledik. Daha ziyade dezavantajlı çocukların okullara devamsızlıklarını engellemek amacıyla onları okullara kazandırmak amacıyla yapılan bir etkinlik. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek bu aşaması projemizin bundan sonra birkaç şehir dışı gezilerimiz olacak Çanakkale, Ankara İstanbul gibi şehirlerimizi gezdireceğiz çocuklara. Bir-kaç tane seminerimiz olacak, önümüzdeki ayda bir tiyatro gösterisi olacak okul çağındaki çocuklarımıza olacak.”  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here