“Çocuk parkları tahrip ediliyor”

10
Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çocukların yaz günlerini spor yaparak vakit geçirmeleri için Kırklareli merkez ilçede yapılan çocuk parkları kişi veya kişiler tarafından tahrip ediliyor.

HABER MERKEZİ

Merkez İlçe Pınar Mahallesi Erdem Sokak’ta bulunan çocuk parkı yaklaşık 15 bin lira harcanarak 1 hafta önce yapımına başlandı. Çocukları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp, boş vakitlerini değerlendirmeleri, sağlıklı yaşamak için spor yapmaları gerektiği konusunda yapılan çocuk parkı kişi veya kişiler tarafından tahrip ediliyor.
Henüz yapımı bitmeyen çocuk parkında bulunan spor aletleri üzerine çeşitli işaretler ve anlamsız yazılar ile boyanmış durumda.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Müdürlüğümüz tarafından yapılan ve yapımı devam eden çocuk parkı en başında bu hale getirilse ileriki günlerde kim bilir ne hale getirilir.
Parkta bulunan kaydırağın üzerinde “Burası Büyü Yeri” yazılmış. Bu yazı televizyonlardaki anlamsız programlar ve hayal ürünü olan dizilerden etkilenen kişi veya kişiler tarafından yazılmış olduğu apaçık ortada.
Mahalle sakinlerine, zarar verilirken gözlemlendiğinde polise veya Belediye yetkililerine haber vermeleri konusunda duyuruda bulunduk. Bu bir suç unsuru olarak kabul ediliyor ve kamu malına zarar vermekten yargılanabiliyor. Zarar verenlerin bir daha yapmamaları, kamu malını korumalarını ve mahalle çocuklarının eğlence alanlarını tahrip etmemeleri konusunda özen göstermelerini, sahiplenmelerini istiyoruz.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here