CNC Tezgah Operatörlüğü’ kursu için son tarih 5 Temmuz

21
* İş-Kur Kırklareli İl Müdürlüğü tarafından İş-Kur’a kayıtlı mesleksiz işsizlere yönelik istihdam garantili ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ kursu müracaatları 5 Temmuz’da sona erecek.
HABER MERKEZİ
İş Bulma Kurumu (İş-Kur) Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy, ‘Kırklareli Merkezde Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi’ kapsamında ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ mesleğinde istihdam garantili işgücü yetiştirme kursu açılacağını söyledi.
Aksoy, ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ mesleğinde istihdam garantili işgücü yetiştirme kursunun İş-Kur’a kayıtlı mesleksiz işsizlere yönelik açılacağını belirterek şunları söyledi;
“Ülkemizdeki genç nüfusun, işgücü piyasasının talepleri doğrultusunda mesleki eğitim yoluyla mesleki bilgi, beceri ve niteliğini yükseltmek ve istihdam imkanını artırmak amacıyla 23 Haziran.2011 tarihinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında bir protokol imzalanarak UMEM Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi başladı.
Bu Proje kapsamında İş-Kur İl Müdürlüğü, Kırklareli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının işbirliğinde gerçekleştirilecek olan ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ mesleğindeki 1 grup istihdam garantili işgücü yetiştirme kursu için kursiyer başvuruları başladı.
Kursun toplam süresi 100 gün olup, günde 6 saat ders yapılacak. Kursta teorik bölüm Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesinde hafta içi 17.30-22.30 saatleri arasında, işbaşı eğitim ve stajlar ise fabrikalarda yapılacak.
Kursiyerlere her bir kurs günü için 15 TL tutarında bir meblağ ödeyeceğiz. Ayrıca kursiyerlerin sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalıklarına ait sigorta primleri de müdürlüğümüz tarafından ödenecek.
CNC Tezgah Operatörlüğü kursuna katılmak isteyen, 18-30 yaşları arasındaki ilköğretim ve lise ile lise dengi okul mezunu işsizlerin 05 Temmuz 2011 tarihine kadar müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekiyor. Kurs sonunda eğitimlerini tamamlayan kursiyerler İlimizde faaliyet gösteren fabrikalarda sigortalı olarak işe başlatılacak” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here