Çizgi Çalışmaları sergisi açıldı

15
3. Uluslar arası Kırklareli Yayla Bolluk Bereket Hasat ve Bağbozumu
şenliği kapsamında 1 Ekim 2011 Cumartesi günü Papaz’ın Evi’nde bir sergi
açılışı yapıldı.

HABER MERKEZİ
Saat 16.00’da Çizgi Film Sanatçısı Tahsin Özgür’e ait olan “Çizgi Çalışmaları” sergisinin açılışını Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Munür Saygın ve sergi sahibi Tahsin Özgür birlikte yaptı.
“Tahsin Özgür beyin sergisini açmaktan onur duyacağım. Kendileri bizlere “Üzüm Şehirleri” konulu bir konferans verecekler. Sergimiz hayırlı olsun.” şeklinde konuşan Başkan Saygın, Sanatçı Tahsin Özgür’e şenliğe verdiği katkılardan ötürü bir plaket takdim etti.
Sergi açılışında birde klasik müzik ziyafeti vardı. Müzik bölümü öğrencileri olan Fatma Nur Sezer, Rozarin Akkoyun ve Yağız Alınca keman çalarak katılımcılara bir müzik ziyafeti yaşattılar.
Sanatseverler tarafından serginin gezilmesinin ardından saat 16.30’da Lale ve Tahsin Özgür’ün sunumu ile “Üzüm Şehirleri” konulu bir söyleşi yapıldı. Hikâyelerden uyarlanarak yapılan çizgi filmlerden yola çıkılarak yapılan söyleşide Lale ve Taksin Özgür yurt dışı ziyaretlerinden kesitler anlatıldı. Çizgi filmlerin esinlendiği şehirler slayt ve video gösterimi ile izleyicilere gösterildi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.